Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] WIN 8- Problem z załącznikiem maila: zamiana jpg w ext

18 Gru 2014 08:14 549 5
  • Poziom 8  
    Witam,

Mam problem z załącznikiem maila w programie pocztowym MAIL systemu Windows 8.

Przesłano plik jpg, który w otrzymanej wiadomości zmienił nazwę na cos w rodzaju "%42%65%7A%C2%A0%74%79" z rozszerzeniem EXT. Po pobraniu pliku, zapisaniu na dysku i ręcznej zmianie rozszerzenia na jpg plik otwiera się prawidłowo.
    Podobnie gdy ten plik poprawiony już wyślę "od siebie do siebie" na komputerze, gdzie pierwotnie był problem z ext, wszystko jest ok.

Ten sam plik, który dotarł do problematyczego komputera jako ext był wysłany do kilku innych osób i tam wszystko było ok więc to raczej nie wina komputera nadawcy.

Nie ma pojęcia gdzie szukać problemu.

Zainstalowany jest progarm antywirusowy NOD ale ten sam program jest na innych komputerach, gdzie nie było problemu z plikiem.
    Jedyna rzecz, która wyróżnia komputr gdzie jest problem to system operacyjny i program pocztowy (tylko tam jest WIN 8 i jego systemowy program pocztowy).

Any idea?

Dzięki
  • Poziom 42  
    Wygląda to na zabezpieczenie w samym programie pocztowym, poszukaj w ustawieniach.
  • Poziom 8  
    Sprawdzałam ustawienia konta (tylko nie wiem czy o te ustawienia Ci chodzi?) i tam nie ma nic co mogłoby być przyczyną tego problemu.
  • Poziom 42  
    Na programach zewnętrznych do obsługi poczty, też się tak dzieje ?
  • Poziom 8  
    Nie sprawdzę tego niestety na innych programach pocztowych. Klient nie zgodzi się na instalowanie innego programu pocztowego :/

Jedyne co to wyłączyłam jeszcze sprawdzanie poczty w programie antywirusowym. Zobaczymy czy problem się pojawi.

Taką sytuacje mam tylko na Win8 i systemowym prpgramie pocztowym. Obstawiam, że to tu jest problem ale wszystkie ustawienia konta juz sprawdziłam.
    Czy jest tam jeszcze gdzieś dodatkowa opcja/ustawienia?
    "Ósemke" znam tyle co z potrzeby pomocy Klientom, nie mam jej jeszcze nigdzie u siebie.
  • Poziom 8  
    Z tego co pamiętam to faktycznie był tam problem z programem antywirusowym, prawdopodobnie avast lub avg.