Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPel omega - Opel omega 92 benzyna 2.0 nie odpala bez poruszania bezpiecznikami

ana111222 18 Gru 2014 10:05 1281 10
  • #1 18 Gru 2014 10:05
    ana111222
    Poziom 2  

Witam. Z góry przepraszam za używanie nie profesjonalnego słownictwa, ale jestem kobietą i nie znam się na samochodach. Jak wyżej w temacie mam problem z 22 letnią Omegą wszystko było w porządku aż do sierpniowego poranka gdy samochód nie odpalił otworzyłam maskę i po prawej stronie u góry znajdują się 2 kostki są umieszczone pod kwadratową kopułką którymi wystarczy poruszać i samochód odpala oczywiście po zgaśnięciu ikonki ze stacją benzynową. Średnio zdarza mu się nie odpalać 1 -2 razy w tygodniu jednak ostatnio sprawdzona metoda zawodzi i odpala dopiero za 2 -3 razem. Po odpaleniu silnik działa bez zarzutu kiedy przekręcam kluczyk słychać ,że kręci ale nie ma iskry.
    Czy ktoś miał podobny problem ? w czym może być problem ?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam Ana

0 10
  • #3 18 Gru 2014 11:06
    andrzej-w31
    Poziom 14  

ana111222 napisał:
    kiedy przekręcam kluczyk słychać ,że kręci ale nie ma iskry.
    Skąd wiesz, że nie ma iskry? Może paliwo nie dochodzi, bo o ile się nie mylę, ten przekaźnik jest od pompki paliwa.. Wyciągnij go i zobacz, czy styki nie są zaśniedziałe. Przeczyść papierem ściernym te styki i dobrze by byłą psyknąć np wd40 w kostkę.
    Słychać pompkę po przekręceniu kluczyka?

0
  • #4 18 Gru 2014 11:20
    andrzej20001
    Poziom 42  

Wymień przekaźnik ecu i pompy. Lub przelutuj go. To jest ten większy. OPel omega - Opel omega 92 benzyna 2.0 nie odpala bez poruszania bezpiecznikami

0
  • #5 18 Gru 2014 11:21
    Dobromir pomysłowy
    Poziom 18  

Kolega andrzej-w31 dobrze doradza : Słychać pompkę po przekręceniu kluczyka? Bez uruchomienia rozrusznika musi na kilka sekund pompka się włączyć ! Zdarza się że zaśniedzieje lub poluzowuje się styk na pompce ( ze starości może cała pompka ,, wisieć ,, a jak się rusza podczas jazdy to styki się nawet mogą wypalać). I raz działa ,raz nie.

0
  • #6 18 Gru 2014 11:51
    ana111222
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedzi.
    Skoro samochód czasami odpala to iskra musi taki mój wniosek oczywiście może być błędny.
    Prace pompy słychać. Styk nie jest zardzewiały. Spróbuje jak mówicie te styki przetrzeć.

0
  • #7 18 Gru 2014 12:03
    andrzej-w31
    Poziom 14  

Przyczyn tego, że nie odpala może być wiele.. Wcale nie jest powiedziane, że "nieodpalanie" musi mieć związek z przekaźnikiem, ale z informacji których Nam dostarczasz próbujemy Ci w jakiś sposób pomoc.
    Dobrze, gdybyś miała na podmiankę taki przekaźnik w celu sprawdzenia..

0
  • #9 18 Gru 2014 14:15
    mojepetro
    Poziom 18  

andrzej20001 napisał:
    za 50 dych masz nowy

Nie strasz kobitki. Cena to 50 zł. 50 dych to jest 500 zł!

0
  • #10 18 Gru 2014 15:56
    Dobromir pomysłowy
    Poziom 18  

Albo ze złomu za 5zł . Mam dużo tych przekaźników i wszystkie dobre a często nie łączyło na gnieździe lub na kablach - poruszaj gdy pompka pracuje ( przerwana praca pompki tz. że tam brak styku ). A jak nie czujesz się na siłach to każdy facet ogarnie w 10 min

-1
  • #11 18 Gru 2014 16:04
    anet870
    Poziom 25  

Zapytam jeszcze czy widział kolega jak pali się samochód od instalacji??Ledwo starcza czasu aby wysiąść z niego i zabrać portfel.Nie kombinując wymienił bym elementy na nowe lub używane zdatne do użytku.

0
  Szukaj w 5mln produktów