Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony układ potencjometru w słuchawkach Creative Hs 600

Marcin P. 18 Gru 2014 14:39 1296 4
  • #1 18 Gru 2014 14:39
    Marcin P.
    Poziom 2  

Witam Mam pewien problem z potencjometrem w słuchawkach jak w temacie. A mianowicie, przy próbie regulacji głośności dźwięk zaczyna się rozłączać, jest coraz gorzej, na początku wystarczyło odpowiednio pokręcić (docisnąć) i działało. Ale teraz to już można powiedzieć, że dźwięk dochodzi sporadycznie i to tylko w trakcie obrotu kółkiem potencjometru. Moje pytanie. Czy można całkowicie pominąć ten potencjometr (wyciąć go) a końcówki przed i po potencjometrze zlutować? Będzie to działało? I czy ilość kabli przed i po z reguły w takich urządzeniach się zgadza? Uszkodzony układ potencjometru w słuchawkach Creative Hs 600 Uszkodzony układ potencjometru w słuchawkach Creative Hs 600 Uszkodzony układ potencjometru w słuchawkach Creative Hs 600

0 4
  • #2 18 Gru 2014 14:50
    fifcio13-13
    Poziom 23  

Tak, zgadza się. Zlutuj ze sobą niebieskie kable, czerwone kable, oraz cztery złote (cienkie).
    Pozdrawiam

0
  • #3 18 Gru 2014 15:11
    Marcin P.
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź. Postaram się siąść i pobawić się. Jak się uda to napiszę. PS. Pozdrawiam Kolegę z pięknego miasta Mysłowic. Całe dzieciństwo spędziłem na Wesołej :D

0
  • #4 18 Gru 2014 16:06
    fifcio13-13
    Poziom 23  

Dobrze, że nie na Rymerze :P Możesz również wymontować potencjometr i zapytać o taki w sklepie elektronicznym, ale najpierw, zanim cokolwiek będziesz przerabiał popraw wszystkie luty, być może któryś jest zimny i nie przewodzi tak jak trzeba i gdy tego chcesz :)

0
  • #5 23 Gru 2014 16:40
    gradek83
    Poziom 36  

W sklepie kup sobie preparat regenerujący potencjometry "kontakt" powinno pomóc a jak nie to tak jak już kolega fifcio poradził.

0