Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion BD269RGMP - Brak pod¶wietlenia przycisków-spalone diody (żarówki)?

mateusz_q 18 Gru 2014 18:15 1374 5
  • #1 18 Gru 2014 18:15
    mateusz_q
    Poziom 11  

Witam, posiadam radio samochodowe jak w temacie, tylko mam problem ponieważ pod¶wietlenie przycisków wogóle nie działa. Czy kto¶ z Was orientuje się czy tam s± diody czy jakie¶ żaróweczki?
    Rozebrałem je i zrobiłem kilka zdjęć:
    Clarion BD269RGMP - Brak pod¶wietlenia przycisków-spalone diody (żarówki)? Clarion BD269RGMP - Brak pod¶wietlenia przycisków-spalone diody (żarówki)?
    Clarion BD269RGMP - Brak pod¶wietlenia przycisków-spalone diody (żarówki)? Clarion BD269RGMP - Brak pod¶wietlenia przycisków-spalone diody (żarówki)? Clarion BD269RGMP - Brak pod¶wietlenia przycisków-spalone diody (żarówki)? Clarion BD269RGMP - Brak pod¶wietlenia przycisków-spalone diody (żarówki)? Clarion BD269RGMP - Brak pod¶wietlenia przycisków-spalone diody (żarówki)? Clarion BD269RGMP - Brak pod¶wietlenia przycisków-spalone diody (żarówki)? Clarion BD269RGMP - Brak pod¶wietlenia przycisków-spalone diody (żarówki)? Clarion BD269RGMP - Brak pod¶wietlenia przycisków-spalone diody (żarówki)?

Dodam, że najpierw przestała ¶wiecić jedna strona, a za jaki¶ czas druga. Widzę, że s± tam dwie diody czy żarówki (oznaczone PL701 i PL702) pokryte jakby zielon± gum±? To one widocznie pod¶wietlaj± przyciski.

Czy kto¶ wie może czy to tylko spalone diody (żarówki?) Jakie dokładnie powinienem kupić i wlutować?

Dodano po 7 [minuty]:

Wy¶wietlacz działa normalnie, radio też. Tylko trochę niewygodnie w nocy - trzeba szukać przycisków.

0 5
  • #2 18 Gru 2014 19:51
    diantus
    Poziom 28  

To s± żarówki. Takie, bezbarwne lub kolorowe na 12V, można kupić w sklepach z czę¶ciami zamiennymi RTV. Gumki przełożyć na nowe żarówki.

1
  • #3 18 Gru 2014 20:37
    mateusz_q
    Poziom 11  

A czy cos jeszcze powinienem wiedzieć? Np jaka moc lub ile mA? Czyli w sklepie z elektronik± kupię?

Dodano po 18 [minuty]:

Czy to będzie z takich 3x7mm - 12V, 0,6W, 50mA lub 4x10mm- 12V, 1,2W 100mA?

0
  • #4 18 Gru 2014 20:55
    diantus
    Poziom 28  

Odpowiednie będ± 3x7mm. Większe nie wejd± do otworu. Za mocnych nie dawać bo mog± podtopić obudowę i przyciski.

1
  • #5 18 Gru 2014 21:05
    mateusz_q
    Poziom 11  

Dzięki diantus, jak kupię i zamontuje to dam znać jak poszło.

0
  • #6 20 Gru 2014 11:41
    mateusz_q
    Poziom 11  

Zakupiłem żaróweczki 3x7mm w sklepie elektronicznym. Gdy wylutowałem tamte z radia okazało się, że s± na grubo¶ć były takie same tylko ze 2mm krótsze. Ale to nie przeszkadza. Wlutowałem nowe i ¶wiec±. :)

0
  Szukaj w 5mln produktów