Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner 5.1 Pioneer VSX-424-k - dobór frontów i suba

margot304 19 Gru 2014 01:04 1038 3
  • #1 19 Gru 2014 01:04
    margot304
    Poziom 2  

Witam serdecznie

Kupiłam amplituner Pioneer VSX-424-k
    Jest to mój pierwszy amplituner 5.1, dotychczas miałam wzmacniacze i amplitunery stereo. Z poprzedniego zestawu zostawiłam sobie kolumny Altus 300, ponieważ chciałam mieć mocne, duże fronty a pozostałe głośniki mniejszych gabarytów.
    Na razie mam w stereo podłączone tylko Altusy i nie jestem zachwycona.

Kalibracja MCACC poprawiła jakość dźwięku (przytemperowała krzykliwą górę) ale bas pozostawia wiele do życzenia.
    Altusy z tym amplitunerem brzmią trochę jak "jamnik" na sterydach. Bas jest twardy, stukający, huczący, ma się wrażenie, że brakuje niektórych częstotliwości, odpowiedzialnych za miękkość i siłę niskich częstotliwości.
    Wszystko ustawione prawidłowo - między innymi głośniki frontowe jako duże, włączona opcja midnight.

Prawdopodobnie mało prądu dostają Altuski, dlatego też powoli zaczynam się rozglądać za innymi podłogówkami.

Zamierzam posłuchać takich głośników jak:
    JBL ES90
    JBL ES80
    HECO VICTA II 701
    Magnat Monitor Supreme 1002
    JAMO S 506

Czy któreś z nich są w stanie ładnie i donośnie zagrać na niskich częstotliwościach?

Myślę też o kupieniu suba, zastanawiam się nad Magnat Monitor SUB-302A.
    Jaka jest jego wytrzymałość na większych głośnościach?

Pokój, w którym gra sprzęt ma 25 m²

Pozdrawiam

0 3
  • #2 19 Gru 2014 22:30
    Pablo1964
    Moderator

Ten amplituner służy do kina, muzykę jedynie odtwarza "przy okazji". Do kina należałoby kupić zestaw 5.1 z jednej serii. Do muzyki - moim zdaniem zmiana kolumn niewiele pomoże. Więcej: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html

0
  • #3 20 Gru 2014 23:11
    margot304
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedź.

Zastanawiam się, czy kupno frontów o trochę słabszej mocy i mniejszej średnicy głośników basowych niż w Altusach nie poprawiło by choć trochę brzmienia muzyki?

0
  • #4 20 Gru 2014 23:36
    Pablo1964
    Moderator

Może trochę - altusy grają wyjątkowo źle z amplitunerami kina domowego. Ale nie kupowałbym niczego bez uprzedniego odsłuchu.

0