Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Slv-se620e - Przetwornica

19 Gru 2014 04:52 939 2
  • Poziom 14  
    Witam ,
    potrzebuję schematu przetwornicy . Wymieniłem uszk. 2sc5027F-R a za 2sc3203 dałem BC639 . Do tego dioda 1n148 . Coś dziwnego się dzieje iz silnik od windy jakby próbkował , po czym jest wstanie wprowadzić kasetę ale znów napinacze mają ten sam efekt , elki już podmieniłem na wtórnym i pierwotnym . Za 2sc3203 niby chodzi bc337 , wstawiłem bc 639 według katalogu też chodzi . Płyta skąpo opisana , brak zaznaczonych B-E-C na tranzystorach , jak na tyle co robiłem sony , pierwszy raz taki badziewie się trafiło . Na elektrodzie nie ma nic o usterkach przetwornicy w tym modelu .
    Jutro jeszcze sprawdzę transoptor , może coś w biegu pomiąłem , po prostu brak czasu . Wystarczy mi choć schemat przetwornicy ...
    A opis był taki , po wyłączeniu z sieci trafił do szafy na kilka miesięcy { niby sprawny } i po ponownym włączeniu już martwy . Większość tego typu usterek było z winy elek ale tu widoczne było aż wypalenie pod 2sc5027f , spalony bezpiecznik sieciowy , czyli nie wyschnięcie elektrolitu . Może i to nie tak zły model sony ale pierwszy taki robię co ma na wszystko na jednej płycie , niestety oszczędności widać .. Za wszystkie sugestię dziękuję z góry , ale schemat mi rozwiąże problem w zupełności
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Wpisz w google: Sony SLV-SE620e service manual free download.
    Na stronie eserviceinfo.com znajdziesz pdf:
    SERVICE MANUAL - Page de test
    j.mdownload1.free.fr/.../Sony/SLV-SE220_420_620.
    Tam jest cała serwisówka.
  • Poziom 14  
    Witam ponownie :)
    Dziękuje koledze za pomoc ze schematem , przestudiowałem układ przetwornicy i parametry zamiennika bc639 za 2sc3203 . Transoptor nie wykazywał w pomiarze uszkodzenia , powróciłem do BC639 , niby BC635 i BC637 pasują i teoretycznie BC639 powinien chodzić . Jednak nie , zastosowałem BC337-40 choć ich nie lubię , padają w philipsach i nie dają w pomiarach uszkodzenia a przebijają ale podstawiłem i jest wszystko w porządku wedle aplikacji tranzystorów oryginału i zamiennika nie ma się czego czepiać ale jednak BC639 teoretycznie powinien chodzić skoro jest zamiennik pogany BC635 i BC637 , jednak napięciowe już się różni .
    Wszystko dobrze zdiagnozowane , jedynie parametry jednego tranzystora miały wpływ na działanie przetwornicy , szczerze to BC639 ma piny jak 2sc3203 a BC -337 trzeba krosować wyprowadzenia .
    Uszkodzenie przetwornicy powstało w skutek skoków napięcia w sieci , według opisu klienta ale osobiście na kilkadziesiąt magnetowidów sony , pierwszy raz robiłem zintegrowaną przetwornicę na płycie głównej , widać oszczędności w produkcji , nowatorstwo , inne firmy owszem , nawet wtyczek już nie było tylko na stałe polutowane taśmy ale sony ,cóż , robię takie już naprawy , po prostu chyba robią tak by się psuło a nie jak dawniej ...
    Jeszcze raz dziękuję za wskazówkę na schemat , przynajmniej nie straciłem więcej czasu , ułatwiło to w diagnozie usterki a raczej błędnego tranzystora .
    Pozdrawiam