Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Actros 1841 - Wahania temperatury na wskaźniku

PRYMUSD 19 Dec 2014 08:24 1464 4
 • #1
  PRYMUSD
  Level 9  
  Witam Mam problem z samochodem Actros 1841 2006 r, po dodaniu gazu wskaźnik temperatury wariuje, pokazuje raz wysoką trmp. raz niską, pomimo tego że silnik jest zimny, dodatkowo po dodaniu gazu na wyźszych obrotach zapala się kontrolka od ciśnienia oleju, jaka może buć przyczyna takich objawów, dodam jeszcze że są zerwane przewody od wiskozy, ciężarówka stoi w niemczech więc nie wiem czy coś jeszcze jest uszkodzone.
  Serdecznie prosze o podpowiedz
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  serwis_gh
  Diesel injection systems specialist
  Mogło tez naderwac przewody w peszlu poniżej 1 cylindra nad alternatorem. Możliwości wiele I tu nauczka, obsługa silnika i obsługa okresowa to nie tylko wymiana oleju i kasowanie obsługi.. :D
 • #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  Ze strony elektrycznej: najprawdopodobniej uszkodzeniu uległo któreś połączenie z masą. W tej chwili nie mam koncepcji które, ale miałem kiedyś właśnie podobny przypadek. Jeżeli rosną obroty silnika, to rośnie również prąd z alternatora co prowadzi do większego spadku napięcia na połączeniach masowych przewodzących prąd ładowania i zakłóca sygnały czujników. Jest to tylko taki TROP - a nie rozwiązanie. Bliższej teorii w tej chwili nie mam.
 • #5
  PRYMUSD
  Level 9  
  temat rozwiązany, uszkodzona wiązka z przodu silnika, chyba zwarcie i dlatego wszystko wariowało.