Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa baterii do telefonu komórkowego BL-4U

19 Gru 2014 14:47 1449 6
  • Poziom 2  
    Jestem laikiem w dziedzinie elektroniki i mam problem z baterią. Kupiłem w sklepie internetowym podającym się za sklep z autoryzacją firmy nokia ; baterię do telefonu komórkowego nokia Asha 311 o nazwie BL-4U. Jest to bateria litowo-jonowa o parametrach 1200 mAh. Postępowałem zgodnie z tym jak wyczytałem na Waszym forum : ładowałem ją 3 razy za każdym razem rozładowując do 0 ( tzn. kiedy telefon pokazywał , że słaba bateria i wyłączał się - tak rozumiem do zera). Telefon po każdym ładowanie miał bardzo krótki czas czuwania , padał po 24 do 30 godzinach . Poprzednia bateria trzymała ok. 7 dni a ta nowo zakupiona szybko się wyczerpywała ( w tym czasie były tylko 2 rozmowy telefoniczne ,ok. 12 minut razem) . Zgłosiłem to do sklepu gdzie zakupiłem baterię , poprosili abym ją im odesłał celem oddania jej do serwisu Noki . Tak też zrobiłem. Po 10 dniach odpowiedzieli , że reklamacja została przyjęta pozytywnie , że serwis wymienił w baterii układ elektryczny który padł . Sprawdzili po naprawie parametry baterii na testerze , które są teraz prawidłowe i baterię mi odesłali . Podłączyłem baterię do komórki i ponownie to samo a nawet gorzej , bo bateria trzyma zaledwie 20 godzin i pada . Odesłałem im ponownie baterię i czekam co teraz wymyślą.
    I tu moje pytanie , kto mnie nabija czy serwis , czy sklep , czy baterię można naprawić , tak wymieniając jakiś układ który jest w niej zamontowany ?
  • Poziom 35  
    Witam.
    Tak w baterii jest układ elektroniczny "pilnujący" cyklu ładowania oraz rozładowywania, jednak nigdy nie spotkałem się z naprawianiem baterii od telefonu w serwisie. Poza tym kto kazał co rozładowywać baterię Li-Ion do zera? Poczekaj na odpowiedź serwisu myślę że powinni wymienić ją na nową. Może taki serwis jak sklep bez żadnej autoryzacji??? Jak będziesz miał dalej problem to zajdź do prawdziwego serwisu nokii tam jednoznacznie stwierdzą czy to oryginalna czy podrobiona bateria.
  • Poziom 18  
    Wydaje mi się że bateria jest wadliwa a w dodatku nie jest oryginalna.
  • Poziom 34  
    Pierwsze pytanie - dlaczego kupiłeś nową baterię? Co było nie tak że zdecydowałeś się ją wymienić?
    Druga sprawa - to co zrobiłeś - czyli formowanie baterii - szkodzi ogniwom litowo-jonowym. Tego typu baterii NIGDY nie powinno pozwolić się rozładować do takiego poziomu iż urządzenie nie chce się włączyć. Niewiem gdzie takie bzdury wyczytałeś ale tego typu zabiegów nie stosuje się od kilkunastu lat, czyli od czasu wycofania baterii kadmowych z 'efektem pamięci'.
    Po trzecie - w baterii jest elektronika, jednak jeszcze się nie spotkałem żeby autoryzowany serwis naprawiał baterie do telefonów, a już na pewno nie Nokia. Baterie się po prostu wymienia.
  • Poziom 2  
    Witam !
    Pisząc , że baterię rozładowałem do zera miałem na myśli fakt rozładowania baterii w czasie normalnej eksploatacji tzn. kiedy pojawiał się komunikat o słabej baterii po którym telefon się wyłączał a ja ponownie podłączałem telefon do ładowarki w celu jej naładowania - tak rozumiem rozładowanie . Jeżeli robię to źle , to proszę napisz jak mam robić to prawidłowo ? Nową baterie kupiłem bo stara trzymała ok. 2 dób i co chwilę musiałem ja ładować aby móc korzystać z telefonu. Co do stwierdzenia , że taką baterię powinno się wymienić a nie naprawiać też jestem tego zdania ale serwis o nazwie 4CV Autoryzowane Punkty Sprzedaży i Serwisu Nokia Care w Warszawie nie , bo pan z serwisu ponoć naprawiał moją baterię . I co ty na to ?
  • Poziom 35  
    Zanieś temu panu tą baterię i zażądaj zwrotu gotówki, następnie kup oryginalną nową baterię i będzie po sprawie. Tak właśnie kończy się kupowanie chińskich podróbek.
  • Poziom 34  
    To ja na to że to jakaś ściema bo Nokia nie naprawia baterii w ASP, chyba że coś się zmieniło w ciągu ostatniego miesiąca. Moim zdaniem to jest problem z telefonem, pobiero zbyt dużo prądu, dlatego skrócił się czas pracy na baterii. A że nowa bateria to zapewne jakaś podróbka o mniejszej pojemności to i działa jeszcze krócej.
    A co do baterii litowych - rozładowywanie ich do poziomu aż telefon się wyłączy jest tak samo szkodliwe. Bezpieczna wartość to około 10-15%, wtedy powinno się rozpocząć proces ładowanaia aż telefon pokaże 100% . Powinno się też unikać niepełnych ładowań bo skraca to żywotność ogniw.