Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Y530 po wymianie zawiasow - zero reakcji.

TW BOLEK 19 Dec 2014 17:20 1062 9
    TW BOLEK
    Level 9  
    Witam
    Temat problemow po złożeniu 530 kilka razy się pojawiał, ale niestety nie natrafiłem na identyczne objawy jak u mnie.
    Laptop po wymianie zawiasów i złożeniu, nie daje znaku życia, tzn ani przycisk power ani podpięcie zasilacza nie skutkuje zaświeceniem diody - ogólnie trup.
    Całą operacje starałem się wykonywać dość ostrożnie. Siłowałem się tylko z jedną taśmą, bo ciężko wchodziła. Widać, że poszło coś nie tak. Proszę o pomoc gdzie szukać przyczyny? Czy w domowych warunkach jako laik i biorąc pod uwagę objawy, mogę coś zrobić?
    ziomus90210
    Level 35  
    Jako laik nie rozkręca się laptopów :) Bateria była wyjęta na czas operacji? Wszystkie tasiemki podłączone? Może np. tylko tasiemka od płyteczki z guzikiem POWER jest nie podłączona. A może zniszczyłeś płytę, możliwości jest wiele. Wyjmij baterie odłącz zasilanie i rozkręć go jeszcze raz tylko powoli. Odłącz dysk, napęd, klawiaturę toutchpad itd. wszystko co nie potrzebne. I próbuj uruchamiać. Czy teraz świecą się jakieś kontrolki? Coś miga?
    maras2003
    Level 29  
    Możesz co najmniej sprawdzić napięcie na włączniku.
    TW BOLEK
    Level 9  
    No tak tak jest jak laik pierdola dotyka sie do rozkrecania laptopa Na 100 nie jestem pewien czy to to ale spieprzylem jedna z taśm odpowiedzialna za diody stanu baterii i caly panel dotykowy . Szlag mnie trafia nie wiedzialem ze gniazda tasm maja zapiecia i wciskalem tasme na zamknietym zapieciu przez co odwarstwily sie i ulamaly 3 listki. Czy takie pojedyncze tasmy sa do nabycia?
    ziomus90210
    Level 35  
    Są do zdobycia. Zrób wyraźne zdjęcie i wrzuć. Czy na tym panelu jest power?

Ok. Pooglądałem zdjęcia. Wydaje się że power przycisk nie znajduje się na tym panelu więc laptop powinien się uruchomić bez niego. Porób jakieś zdjęcia i daj pooglądać to może coś poradzimy.
    TW BOLEK
    Level 9  
    ziomus90210 wrote:
    Są do zdobycia. Zrób wyraźne zdjęcie i wrzuć. Czy na tym panelu jest power?

Ok. Pooglądałem zdjęcia. Wydaje się że power przycisk nie znajduje się na tym panelu więc laptop powinien się uruchomić bez niego. Porób jakieś zdjęcia i daj pooglądać to może coś poradzimy.

Jestes pewien ze laptop zasziala bez takich dodatkow? Masz rację ta tasma nie odpowiada za power, jak pisalem ona laczy caly gorny panel dotykowy przyciski glosnosci no i diody wskazujace stan naladowania baterii. Dodam jeszcze ze laptop wstal na 2 sekundy tzn po podlaczeniu zasilacza zapalily sie lampki i zakrecil wentylator laptop lezal na brzuchu rozkrcony. Nie wiem co bylo przyczynkiem do dania znaku zycia... Jeszcze sie zastanawiam czy takim wciskaniem tasmy w gniezdzie czegos nie pochrzanilem moze zostaly tam resztki drucikow z tasmy albo cos sie zwarlo.
    ziomus90210
    Level 35  
    Wstał i co? Jakie lampi się świecą? Tak odpali się bez panelu. Zmierz napięcie względem masy na przycisku. Czy zapala się lampka zasilania? Tylko nie odpalaj bez chłodzenia chipsetu i procka.
    TW BOLEK
    Level 9  
    Specem od pomiarow nie jestem. Masę wziąlem z obudowy gniazda zasilania i na przycisku power wyszlo max 1.5v ale ta wartosc spada gdy dluzej potrzymam sondy.
    Jak juz pisalem laptop wstal tylko raz na 2 sek na chwile zaswiecilo sie power i wifi zakrecil sie wentyl i koniec kolejny raz juz nie chce. Zastanawiam sie czy te moje wciskanie na sile taśm moglo cos zaszkodzić moze w jednym z gniazd cos podgielem od tego czy ich konstrukcja na to nie pozwala? No albomproblem lezy zupelnie gdzie indziej...

Dodano po 46 [minuty]:

Dobra mam juz winowajcę Po odpięciu kabli odpowiadajacych chyba za podswietlenie matrycy laptop rusza system sie podnosi ekran dziala tzn widac dzialajacy lcd ale brak podswietlenia. Chyba bede musial przeswietlic ta wiazke ewentualnie sprawdze czy poruszanie nia przy zawiasie daje pozytywny efekt gdy bedzie wpięta. Wlasnie po tej stronie gdzie jest ta wiazka pekl mi zawias moze i ona juz niedomaga. Oczywiscie to nie koniec klopotow bo muszę jeszcze reanimowac lub wymienić taśmę od panela dotykowego.
    Jedno moge stwierdzic laptop ten ma beznadziejnie zaprojektowany system zawiasow i prowadzenia kabli razem z nimi. Przed zakupem jakiegokolwiek nowego laptopa bede zwracal uwagę na jakosc obudowy i jej zawiasów....

Dodano po 3 [godziny] 34 [minuty]:

Mam pytanko w sprawie tej uszkodzonej tasmy
    Widzę źe jest troche nadatku moze da sie ja obciac i ogolic jedną ze stron próbowal ktoś tak reanmować taśmy? Na alliexpress 10szt kosztuje 24dolce czyli sztuka kolo 9zl ciekawe ile takie cos w serwisie lenovo.... Jest to tasma E118077
    ziomus90210
    Level 35  
    Z tym "goleniem" to próbowałem wielokrotnie ale raczej się to nie udawało.
    TW BOLEK
    Level 9  
    Hehe dzieki za opinie. W poniedzialek zadzwonie do serwisu lenovo zapytam o taka tasme.
    Na allegro jest w okazyjnej cenie uzywana z rozbiorki za jedyne 49zl :D