Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 47LB5700 - Podłączenie Yamaha HTR 3064 do TV LG,

barylaa 19 Gru 2014 18:03 4716 14
  • #1 19 Gru 2014 18:03
    barylaa
    Poziom 9  

Witam, mam problem z dźwiękiem
    mam taki zestaw połączony tak: dekoder cyfrowego polsatu -> amplituner YAMAHA HTR3064 -> TV LG 47LB5700 i dźwięk normalnie leci w kolumnach ale gdy odpale sobie smart tv i np youtube to dźwięk leci z głośników wbudowanych w tv, i tu pytanie jak to połączyć aby dźwięk np z youtube leciał w kolumnach od amplitunera? i nie gryzł się z dźwiękiem z cyfrowego polsatu, czy potrzebny jest dodatkowy kabel ?

Widok amplitunera z tyłu
    tv z tyłu

I jeszcze jedno pytanie przy okazji jak ustawić rozdzielczość full hd w tym tv?
    Pozdrawiam
    ---
    Czy może zmienić kolejność, dekoder ->
    tv -> amplituner ?

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

0 14
  • #2 20 Gru 2014 18:36
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

barylaa napisał:
    dźwięk normalnie leci w kolumnach ale gdy odpalę sobie smart tv i np YouTube to dźwięk leci z głośników wbudowanych w tv

A co na ten temat mówi instrukcja obsługi.
    Jeśli zawiera informację, że audio przy takim połączeniu będzie tylko z wbudowanego tunera DVB-T, to już masz odpowiedz.
    A swoją drogą, to jakimi dokładnie kablami to połączyłeś?.

0
  • #3 20 Gru 2014 21:53
    pief
    Poziom 16  

Podłącz przewód optyczny do tv i amplitunera (wybierz odpowiednie we w " ampli" )
    Pozdrawiam

0
  • #4 21 Gru 2014 13:42
    barylaa
    Poziom 9  

Wszystko jest połączone kablami HDMI
    a instrukcja jest bardzo okrojona...

Zauważyłem że amp mam podłączony do tv pod wejście hdmi (ARC) czyli powinno to działać

0
  • Pomocny post
    #5 21 Gru 2014 14:37
    pief
    Poziom 16  

[quote="barylaa"]Wszystko jest połączone kablami HDMI
    a instrukcja jest bardzo okrojona...

Zauważyłem że amp mam podłączony do tv pod wejście hdmi (ARC) czyli powinno to działać[/quot

Jeżeli amplituner ma hdmi (Arc) i tv ma hdmi Arc to powinno działać (kabel hdmi 1.4),
    jeśli ampli nie ma to pozostaje optyczne wejście .
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #6 21 Gru 2014 16:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

pief napisał:
    Jeżeli amplituner ma hdmi (Arc) i tv ma hdmi Arc to powinno działać
    @barylaa
    Obydwa sprzęty obsługują ARC.
    Tv HDMI nr 1, i KD HDMI OUT.
    Oczywiście należy teraz te funkcje uruchomić.

0
  • #7 25 Gru 2014 18:48
    barylaa
    Poziom 9  

Wszystko poustawiane jak należy ale i tak to nie działa, po świętach kupuje kabel optyczny

0
  • #8 26 Gru 2014 05:39
    Polon_us
    Poziom 40  

barylaa napisał:
    Wszystko poustawiane jak należy ale i tak to nie działa,

Co kolega rozumie poprzez " Wszystko poustawiane...."? Same połączenia kabelkami?

O ile tego kolega nie zrobił, to należy zmienić parę ustawień w TV i wzmacniaczu, aby to wszystko zadziałało.

Jakie zmiany w ustawieniach kolega wykonał w tych urządzeniach dla połączenia ARC?

0
  • #9 27 Gru 2014 16:25
    barylaa
    Poziom 9  

W ampli i w tv w opcjach poustawiane tak jak mówi instrukcja

0
  • Pomocny post
    #10 28 Gru 2014 01:17
    Polon_us
    Poziom 40  

Mam nadzieję, że kolega doczytał się w instrukcji, że w telewizorze trzeba włączyć SimpLink, niezależnie od ARC,

Jest to częsty błąd, niewłączenie tej funkcji, a rzutuje ona na ARC. Bez niej ARC nie działa.

0
  • #11 03 Sty 2015 17:48
    barylaa
    Poziom 9  

Akurat instrukcja jest trochę "biedna" ale dzięki koledze @Polon_us udało się to w końcu uruchomić, nie miałem włączonej funkcjii SimpLink. Dzięki wszystkim za pomoc

------

Jednak nie do końca działa tak jak powinno, a mianowicie włączając TV amplituner przełącza się na AV4 i muszę go sam przełączyć na HDMI 2 bo tak mam ustawiony dekoder. Jakieś pomysły ? Na razie mam wył. automatyczny wybór ścieżki i sam wybieram źródło w AMP, ale chciałbym aby to się automatycznie odbywało.

0
  • #12 06 Sty 2015 14:54
    Polon_us
    Poziom 40  

Parę pytań najprzód:

Czy do wejścia AV4 jest coś podłączone?
    Czy dekoder jest włączony przed telewizorem, czy po?
    Czy w dekoderze została uruchomiona funkcja HDMi-CEC? O ile oczywiście tuner posiada takową.
    Kolega niestety nie podał modelu dekodera.

0
  • #13 06 Sty 2015 18:57
    barylaa
    Poziom 9  

Cytat:
    Czy do wejścia AV4 jest coś podłączone?

nic nie jest podłączone pod to wyjście ani pod żadne inne av
    Cytat:
    Czy dekoder jest włączony przed telewizorem, czy po?

włączane w różnych kombinacjach, ale to nie ma znaczenia w jakiej kolejności wł. bo i tak przez chwilę działa wszystko ok a po 5 sekundach przełącza na av4
    Cytat:
    Czy w dekoderze została uruchomiona funkcja HDMi-CEC? O ile oczywiście tuner posiada takową.
    Kolega niestety nie podał modelu dekodera.

Dekoder to PVR HD 7000, ale nie widzę w nim takiej funkcji.

0
  • Pomocny post
    #14 07 Sty 2015 02:25
    Polon_us
    Poziom 40  

barylaa napisał:
    Jednak nie do końca działa tak jak powinno, a mianowicie włączając TV amplituner przełącza się na AV4 i muszę go sam przełączyć na HDMI 2 bo tak mam ustawiony dekoder

Cóż, po przeczytaniu wpisów i przestudiowaniu instrukcji doszedłem do wniosku, że zachowanie się urządzeń, wbrew pozorom, jest prawidłowe.
    Kolega barylaa z jednej strony używa ARC (Smart czy youtube), a z drugiej strony dekoder podłączony jest poprzez wzmacniacz do telewizora. I nie używa on ARC.
    Także, włączając Tv, uaktywnia się ARC/HDMI-CEC automatyczne (z lekką zwłoką) i aby oglądać dekoder trzeba przełączać wzmacniacz na typowe połączenie.

ARC/HDMI-CEC jest bardzo wygodną funkcją, ale w przypadku "mieszanych" (nie używających ARC) połączeń , może wprowadzić jakieś nieoczekiwanie skutki uboczne. Tak jak w tym przypadku.
    Osobiście uważam, że nie jest dobrym rozwiązaniem "mieszanie" takich połączeń.

Reasumując, kolega barylla ma trzy możliwości:

1 - używać, tak jak jest i pogodzić się z tym

2 - zrezygnować z ARC i połączyć TV z wzmacniaczem kablem optycznym (Smart, youtube). Zakładam, że ten telewizor umożliwia takie działanie wyjścia optycznego, bywa z tym różnie. Całość sterowana tradycyjnie.

3 - wprowadzić dekoder pod kontrolę ARC/HDMi-CEC i takie rozwiązanie mocno bym sugerował. W praktyce sprowadza się to do tego, aby dekoder podłączyć w wolne gniazdo HDMI w telewizorze. Od strony mediów - audio/video - nie powinno być żadnych różnic. Dźwięk będzie szedł zwrotnie do wzmacniacza poprzez ARC. Tylko zmieni się trochę "gałkologia" włączania obrazu dekodera w telewizorze.

Generalnie, uważam, że jeśli HDMI-CEC/ARC ma być używane, to wszystkie zewnętrzne urządzenia powinny być podłączone do telewizora.
    A jeśli kolega preferuje podłączenia poprzez wzmacniacz, to wtedy HDMi-CEC/ARC nie powinno być używane.

Powodzenia :_)

3
  • #15 16 Maj 2016 23:24
    barylaa
    Poziom 9  

Witam,

Polon_us napisał:

Reasumując, kolega barylla ma trzy możliwości:

1 - używać, tak jak jest i pogodzić się z tym

i tak też zrobiłem.
    Pozdrawiam

0