Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FAAC 740 - Sterowanie z jednego pilota FAAC 740 i NICE SPIN

Tediii92 19 Dec 2014 19:50 4866 12
 • #1
  Tediii92
  Level 1  
  Witam. Jutro mam montować u klienta napęd do bramy przesuwnej FAAC 740. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość zgrania FAAC-a z NICE SPIN tak aby można było sterować nimi z jednego pilota. Dodam jeszcze że FAAC ma sterowanie radiowe kodem zmiennym 868MHz SLH a NICE prawdopodobnie ma 433MHz.
 • #2
  andrzej lukaszewicz
  Level 40  
  Bezpośrednio nie wgrasz pilotów zamiennie, ale możesz kupic do faaca od razu radio , które obsługuje dotychczasowe piloty nice.
 • #3
  pitermi
  Level 15  
  Taj jak pisze powyżej mozna kupic oryginalne radio nice albo zamiennik jest pełno chocby priximy które obsluguja piloty nice.Napisz jaka droge radiowa masz nice. SMilo Flor itd.
 • #5
  jacekKacz
  Level 9  
  Hej, sorry, że nie nowy temat ale zgromadzeni wszyscy święci od FAAC. Zmieniałem domofon sterujący PINem1, wszystko działa - ale przestały działać piloty do bramy. Pamiętam, że zastałem niedomkniętą obudowę "przezroczystą" i ją domknąłem - może coś tam na płytce z pilotów wyskoczyło.
  Czy dobrze myślę, że kliknięcie zaprogramowanego pilota - powinna zaświecić jakąś diodę na tej płytce z boku obudowy ? Widziałem na youtube poprawne działanie DIODA na płytce od piolotów plus dioda na głównej płytce wskazująca ruch/stop etc.

  Jak to diagnozować ? p.s do czeglu służby EDGE pin6 - poza mostkowaniem go z -
 • #6
  sisko
  Level 30  
  jacekKacz wrote:
  Czy dobrze myślę, że kliknięcie zaprogramowanego pilota - powinna zaświecić jakąś diodę na tej płytce z boku obudowy ? Widziałem na youtube poprawne działanie DIODA na płytce od piolotów plus dioda na głównej płytce wskazująca ruch/stop etc.

  Dobrze myślisz. W filmie jest wszytko dokładnie wytłumaczone co i jak.
  jacekKacz wrote:
  Jak to diagnozować ?

  Obejrzyj film, dodatkowo przeczytaj w instrukcji "6.1. SPRAWDZANIE WEJŚĆ, Tabela statusu wejść".
  jacekKacz wrote:
  do czeglu służby EDGE pin6 - poza mostkowaniem go z

  Wystarczy przeczytać instrukcję. W niej jest wszystko wytłumaczone.
 • #7
  jacekKacz
  Level 9  
  ok dzięki - ten edge bez znaczenia, mostkowany do - bo nie ma takich zabezpieczeń, także coś z radiem wyjmę wyczyszczę styki, dam znać. \
  Rozumiem, że radio daje tylko impulsy jak normalny przekaźnik jest na złączu "szybkozłącze" więc powinno działać od razu.

  Dzięki dam znać
 • #8
  sisko
  Level 30  
  jacekKacz wrote:
  Rozumiem, że radio daje tylko impulsy jak normalny przekaźnik jest na złączu "szybkozłącze" więc powinno działać od razu

  Tak., Zacisk OpenA jest chwilowo zwierany do masy przez radio.
  Sprawdź status wejść, to jest bardzo pomocne przy diagnostyce.
 • #9
  jacekKacz
  Level 9  
  Dzięki "pod lupką" okazało się, że pin 24v w radiu ma luźną nóżkę i iskrzy - stąd czasem jak pomęczyłem pilota to raz na 100 razy odpalił. Polutowałem, jutro włożę i powinno być po problemie. Swoją drogę słabo wymyślone to złącze.
  Dzięki za pomoc
 • #10
  jacekKacz
  Level 9  
  Mam jeszcze jedno pytanie - ożywiłem piloty, ale sterowanie działa wybiórczo:
  1/ Z domofonu przez NO - otwieranie, stop, zamykanie OK na styku nr 1
  2/ z pilotów:
  - działa OK jeśli nie ruszam domofonu lub zamknę na domofonie
  - pilot nie działa jeśli na domofonie nie zamknę bramy

  stycznik domofonowy impuls około 0,5 sekundy. Zmierzone po operacji rozwarty. Macie jakiś pomysł co sprawdzić jeszcze?
 • #11
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Jeśli fizycznie odłączysz od napędu przewody idące z domofonu - jest OK?
  Jeśli tak - może domofon przemyca na wyjściu bramowym i na stanie NO jakąś oporność lub napięcie? Wstaw dodatkowy mechaniczny przekaźnik między domofonem a napędem - MUSI zadziałać poprawnie.
 • #12
  jacekKacz
  Level 9  
  jeszcze to pomierzę na miejscu, a długośc impulsu może mieć znaczenie dla automatyki bramy? w domofonie trudno ustawić precyjnie, robię moliwe mało ale koło 2 sekund mi pewnie łapie (nastawa jest poprzez zwieranie pinów i odliczania czasu :(
 • #13
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Powinno być 0,2, góra 0,8 sekundy (poprzednio napisałeś że impuls ma 0,5 sekundy) ale dłuższy też nie przeszkodzi, a tak długo że wejście centralki jest zwarte sporo po starcie bramy to chyba nie jest?
  A co sygnalizuje centralka bramy na LEDach (zwłaszcza OPEN_A) i na wyświetlaczu wtedy, gdy nie możesz ruszyć bramy z pilota (czyli w każdej innej pozycji niż zamknięte)? Jeśli np. LEDa się świeci cały czas, masz jakieś nieplanowane podtrzymanie wejścia OPEN_A z domofonu.