Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KG E smart control SP-16 - zawiesza się dmuchawa.

19 Gru 2014 20:51 1119 1
  • Poziom 10  
    Witam.
    Tematu szukałem-nie ma.
    Mój problem z ww. sterownikiem to zawieszanie się dmuchawy pieca. Problem jest o tyle dziwny, że występuje jedynie przy temperaturze 55°C. Przy tej wartości sterownik podaje napięcie na dmuchawę pulsacyjnie przez co wentylator nie zdąży sie rozbujać a zasilanie znika, po czym na nowo podaje napięcie. Po przekroczeniu magicznych 55° wszystko wraca do normy. Nie jest to wielki problem jeśli piec dźwiga sie z 50-51° ponieważ zanim dojdzie do 55 jest już tak rozniecony że na 56 wskakuje po kilkudziesięciu sekundach. Gorzej jeśli opał nie jest jeszcze dobrze "wygrzany" a temperatura się zmienia leniwie. Oczywiscie wpadłem na to by temperaturę obniżyć do tych 55°, a póki zima łaskawa taka nastawa nie jest najgorsza.
    Drugi problem to bardzo wolna reakcja czujnika temperatury, który o ile temp leci w dół reaguje prawie natychmiast, to gdy temp w szybkim tempie rośnie, jego reakcja jest bardzo wolna. Jeden stopień podnosi się na sterowniku te kilkadziesiat sekund. Czasami jest tak ze kocioł prawie gotuje wodę a na sterowniku dopiero dobija do zadanej temp-ok 65° po czym po rozłączeniu nadmuchu rośnie stopniowo do blisko 100°.
    Trzeci problem to temperatura alarmowa. Po przekroczeniu 85°, co dzieje się stosunkowo często, temperatura na sterowniku wyświetlana jest jakby z przypadku-waha się od 85-99 co chwilę zmieniając się o kilka stopni. Czujnik temperatury wraz z czujnikiem alarmu zamontowany jest prawidłowo. Na starym sterowniku przekłamania nie występują. Sterownik jest w sumie prawie nowy-używam go pierwszy sezon, jednak gdzieś zaginął mi karton z gwarancją.
    Czy ktokolwiek miał taki sterownik i przypadkowo z podobną usterką?
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany.
    Za regulację dmuchawy w wyzej wymienionym sterowniku odpowiedzialny jest triak (bt 138)
    Temat do zamknięcia.