Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele G1041 - osad na naczyniach - uszkodzony dozownik nabłyszczacza?

Agusinek 20 Gru 2014 09:39 1374 0
  • #1 20 Gru 2014 09:39
    Agusinek
    Poziom 1  

Witam,
    od dłuższego czasu na naczyniach pozostaje mi białawy nalot, widoczny zwłaszcza na tych przezroczystych i ciemnych, z kolejnymi myciami naczynia te wyglądają coraz gorzej, ostatnio wszystkie naczynia zostały wyczyszczone octem z mydłem, i wyglądają idealnie, błyszczą się, wiec żadnych wżer nie posiadają, ale pewnie po kolejnych myciach znowu będą wyglądały tak samo jak przed czyszczeniem ich... :( sól jest uzupełniana systematycznie, stosowane różnego rodzaju tabletki, nabłyszczacz i za każdym razem jest to samo, filtry i śmigła bardzo często czyszczone, więc na pewno to nie jest problemem.
    Wydaje mi się że problemem jest dozownik nabłyszczacza, ponieważ w całej zmywarce tworzy się tez taki sam nalot jak na naczyniach, a jedynie od dozownika nabłyszczacza jest strużka do dołu drzwiczek i to jest jedyne miejsce, które wygląda idealnie, nie ma nalotu, błyszczy się, tak jak powinny wszystkie naczynia po myciu wyglądać. Jak na moje oko to wygląda to jakby dozownik był uszkodzony bądź zapchany i nie dozował go pod odpowiednim ciśnieniem żeby dobrze rozprowadzić po całej zmywarce.
    Zastanawiam się czy mam dobry tok rozumowanie i czy wystarczyłoby wymienić ten dozownik, żeby problem zniknął, albo czy ewentualnie dałoby się go jakoś sprawdzić czy nie jest zapchany? A nie chce inwestować w nowy dozownik nie mając pewności czy to rzeczywiście jest w nim problem. Bardzo proszę o radę jeśli ktoś się orientuje.

1 0