Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG - Jak podłączyć TV LG + kino domowe LG + dekoder CP

karolek110199 20 Gru 2014 11:41 3237 6
  • #1 20 Gru 2014 11:41
    karolek110199
    Poziom 7  

Mój zestaw to:
    - TV: LG 47LA620S-ZA 47'
    - Kino domowe: LG DH4430P
    - Dekoder: Cyfrowy Polsat HD5000.

Chciałbym, aby dźwięk z TV wychodził na głośniki kina domowego, a dźwięk z dekodera szedł do telewizora. Z góry dzięki za pomoc.

3 6
  • #2 20 Gru 2014 12:58
    Polon_us
    Poziom 40  

Jak wypadły dotychczasowe próby podłączenia?

Jakie kable zostały użyte?

0
  • #3 20 Gru 2014 13:04
    karolek110199
    Poziom 7  

Gdzieś wyczytałem, że można z HDMI ARC w TV do kina i tak zrobiłem, ale nici wyszły (chyba dlatego, że tam było kino z wejściem HDMI, a nie wyjściem). Jedyne co mi się udało to podłączyć dekoder - kino za pomocą chinch, ale to rozwiązanie mnie nie zadowala, bo korzystając z internetu i innych funkcji SMART już nie mogę skorzystać z kina tylko z głośników TV. Była próba podłączenia za pomocą przejściówki EURO->Chinch i do kina, ale albo była trafna przejściówka albo czegoś nie zrobiłem, bo również brak efektu.

0
  • #4 20 Gru 2014 16:37
    Polon_us
    Poziom 40  

Mogę domyślać się się, że głównym celem jest uzyskanie głos z telewizora w kinie.

karolek110199 napisał:
    Gdzieś wyczytałem, że można z HDMI ARC w TV do kina i

W tym przypadku ARC nie można użyć, bo kino nie wspiera tej funkcji.

Nie ma specjalnego problemu, aby podłączyć dźwięk z telewizora do kina. Są dwie drogi. Lecz jedną rzecz trzeba z góry sobie powiedzieć.
    Tylko dźwięk stereo z telewizora będzie możliwy do uzyskania.
    Bierze się to stąd, że kino, jakby to ująć, jest ubogie w możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych.

Są dwie drogi:

1 - kolega może użyć gniazdo słuchawkowe i połączyć je z wejściem AUX IN w kinie. Do tego potrzebny będzie kable minijack stereo - 2xCINCH.

lub

2 - konwerter cyfrowo analogowy. Kolega wykorzysta wyjście cyfrowe w telewizorze i podłączy do tego konwertera, a z wyjścia konwertera do wejścia AUX IN w kinie- przewód 2xCINCH. Do podłączenia wyjścia optycznego w TV z konwerterem potrzebny będzie kabel optyczny TosLink.

1
  • #5 20 Gru 2014 16:56
    karolek110199
    Poziom 7  

Rozumiem - konwerter.

Chciałbym tylko dopytać czy istnieje możliwość zakupu samego "wzmacniacza" do obecnego zestawów głośników z kina?

0
  • #6 20 Gru 2014 17:09
    Polon_us
    Poziom 40  

Kolega lukas92p tak "fachowo" odpowiedział, że aż mi się ręce do oklasków złożyły...

Na pewno pomoże w doborze wzmacniacza.

O już jest następna "rada" .. Zdaje się, że kolega lukas92p zapomniał o takich drobiazgach jak dopasowanie impedancji kolumn czy kwestia moc kolumn vs. moc wzmacniacza.

Heh ...

0
  • #7 20 Gru 2014 19:33
    karolek110199
    Poziom 7  

Jakaś w miarę dobra i tania propozycja - może być 7.1 , która nie spali mi głośników?

0