Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką antenę do lte wybrać?

20 Gru 2014 12:41 1824 8
  • Poziom 6  
    Witam.
    Potrzebuje poprawić jakość mojego połączenia lte z plusa, w związku z czym proszę o pomoc w wyborze anteny.
    Mój adres to Bielawa woj. Dolnośląskie ul. Żeromskiego 23.
    W chwili obecnej na routerze huawei e5373 pokazuje mi zasięg 3 kreski i -73dbm.
    Download ok 10mb/s up podobny Ping w okolicach 90-100 ms.
    Z góry dziękuje za pomoc. A chciałbym się zmieścić w okolicach 150 pln
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jeśli to Bielawa , powiat dzierżoniowski to zasięg LTE zapewnia BTS LTE1800 Mobylandu przy Chrobrego 14 . Masz do niego około 1,5 km. Polecane anteny dual LTE na 1800MHz z Cybertechu. W budżecie mieści się http://www.cybertech.com.pl/p133,antena-dualna-lte-4g-10dbi-do-huawei-e5373-e5377-mimo.html kabel jak najkrótszy, max 10m. Masz router mobilny MiFi , to nie najlepszy wybór jeśli chodzi o stacjonarne działanie 24/7.
  • Poziom 6  
    Przepraszam, napisałem plus a miałem na myśli Cyfrowy Polsat, ale oni chyba korzystają z infrastruktury plusa.

Wiem, że to nienajlepszy router do domu, ale skusiła mnie mobilność, teraz chyba trochę żałuje bo pewnie też gorzej zbiera sygnał niż taki normalny stacjonarny.
    No ale trudno czasu już nie cofnę, a szkoda mi w tej chwili wydać 500 pln na router stacjonarny z obsługą karty sim.
    Z tego co widzę to chyba plus ma obok zbiornika nadajnik. tylko na linku od cybertecha do wyszukiwania btsów nie pokazuje chyba tych z Mobylandu.
    Koło zbiornika jest też pozwolenie na LTE1800Mobylandu ale czy działa trudno powiedzieć. CP korzysta z tej samej infrastruktury co Plus. Na BTSearch odhaczasz UKE i Mobyland i masz pozwolenia. Niestety ale nie wszystkie z nich działają.
  • Poziom 6  
    Wydaje mi się że ten na zbiorniku właśnie działa.
    Nie lepsza będzie jakaś antena w kształcie tuby?
    A na czym opierasz swoje wnioski o wyższości takiej anteny? Te "armaty"pracują w polaryzacji kołowej tymczasem LTE1800 polskich operatorów działa w dwóch prostopadłych polaryzacjach. Anteny Dual LTE 10 i 15dBi Cybertecha składają się z dwóch anten tak właśnie ustawionych. Anteny panelowe na wybrane pasmo 1800MHz to optymalne rozwiązanie.
  • Poziom 6  
    To nie były wnioski tylko pytanie. Znajomy ma taką antenę i zachwalał, dlatego zapytałem. W tym temacie jestem totalnym laikiem. Dzięki za radę. W takim układzie zamówię tą co poleciłeś.

Dodano po 26 [minuty]:

Zamówiona, jak przyjdzie i podłączę to dam znać jakie różnice zauważyłem.
    Dziękuje za pomoc
  • Poziom 10  
    Witajcie Przyjaciele!

Mam prosbe doradzcie mi jaka antene wybrac ?...nie radze sobie z tym co forum to inne madrosci...kierunkowa z 1 czestotliwoscia 2 panelowa....taka i siaka... zapraszam do pomocy mi Smile

Warszawa, Okrzei 26 - wiem, że się przyda na beta.btsearch.pl

Z diagnostyki Huawei B593u-12:

1 PLMN: 26001
    2 Status usługi:Poprawne usługi
    3 Szerokość pasma (kHz): 20000
    4 ID komórki: 295
    5 Siła sygnału: 3
    6 RSRP (dBm): -105
    7 RSRQ (dB): -13 ta wciąż się zmienia: od -15dB do -8dB
    8 Roaming: NIE

Mam tzw. "nielimitowany LTE" od Plusa z limitem podstawowym 30GB (dla:2G,3G,4G), oraz transfer nocny 100GB (tylko dla 3G).

Chciałbym zwiększyć moc sygnału zarówno dla 4G jak i 3G.

Z tego co wyczytałem sporo osób tu znalazło trafione porady, więc i ja liczę na pomoc. Nie wiem jak ale jakoś się zrewanżuję bo żerować nie lubię Smile
  • Poziom 6  
    Podsumowując.
    Poziom sygnału z 3 kresek wskoczył na maksymalny, dodatkowo z poziomu z -70 dB osiągam poziom -54. Download na speed teście wynosi ok 20 Mb up 15.
    Niestety Ping się nie zmienił.