Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia Lumia 925 - Dolny mikrofon od rozmów nie działa

krzaczek1231 20 Dec 2014 12:59 3153 3
    krzaczek1231
    Level 10  
    Witajcie,
    Mam wadliwy układ dolnej taśmy z mikrofonem w Lumii 925. Problem jest tego typu, że podczas połączenia sygnał z mikrofonu nie przechodzi do rozmówcy. Sygnał "wewnątrz" telefonu działa, czyli wyszukiwanie głosowe i takie tam. Trawię schemat od godziny i nie mogę znaleźć przyczyny zgubionego sygnału. Taśma jest cała.
    Podmieniałem ten układ na inny i działał, więc tylko po tej stronie jest problem, płyta telefonu jest ok.
    To jest schemat samego układu dolnej taśmy "bottom flex"

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

EDIT: Jednak telefon do nagrywania dyktafonem, oraz do poleceń głosowych, w tym Cortany wykorzystuje wewnętrzny, ten sam co do video mikrofon. Dźwięk nagrany na dyktafonie jest przerywany w krótkich, równych odstępach czasu gdy taśma z drugim mikrofonem jest podpięta, natomiast bez niej jest czysty. Co mogę jeszcze sprawdzić?

Kondensatorek przy mikrofonie ma 34mA zgromadzonego ładunku, więc chyba trzyma
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    krzaczek1231
    Level 10  

Tutaj jest schemat jak wygląda to na płycie głównej, x2101 to jest złącze od mikrofonu i reszty tego flexa. Dalej nurtuje mnie pytanie czym są oznaczenia w postaci tych żółtych wieloboków i czerwonych trójkątów...

Dalsza część w lewo, strzałki oznaczają, gdzie sygnał jest wejściowy, a gdzie wyjściowy?

Dodano po 3 [godziny] 39 [minuty]:

krzaczek1231 wrote:
    Witajcie,
    Mam wadliwy układ dolnej taśmy z mikrofonem w Lumii 925. Problem jest tego typu, że podczas połączenia sygnał z mikrofonu nie przechodzi do rozmówcy. Sygnał "wewnątrz" telefonu działa, czyli wyszukiwanie głosowe i takie tam. Trawię schemat od godziny i nie mogę znaleźć przyczyny zgubionego sygnału. Taśma jest cała.
    Podmieniałem ten układ na inny i działał, więc tylko po tej stronie jest problem, płyta telefonu jest ok.
    To jest schemat samego układu dolnej taśmy "bottom flex"

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)
    krzaczek1231
    Level 10  
    Samego mikrofonu nie wymienialem bo nie wiem gdzie mogę go dostać. Przelutowałem go jednak na nowo ale jedynie przestał robić zakłócenia na drugim mic-u. Sam w sobie dalej nie działa. Obstawiam ze to wina samego mikrofonu. Zamówiłem juz drugą taśmę.