Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba - Wirus - ciagu.exe, brak możliwości otworzenia stron antywirusowych.

20 Gru 2014 13:10 1524 21
  • Poziom 6  
    Witam.
    Ostatni na moim komputerze pojawił się proces ciagu.exe i pobierał ciągle 25% procesora czyli cały jeden wątek. Ustawiłem jego priorytet na niski oraz przydzieliłem do 4 wątku tak aby nie "zjadał mi procesora". Poszperałem w sieci i dowiedziałem się że większość stron z antywirusami nie działa, a te co działają to pobierany plik jest już w 100% ale dalej się pobiera jednak pobiera się prędkością 0 B/s i się w końcu nie ściąga... Kaspersky ściągnięty na innym komputerze nie chce się zainstalować z powodu wirusów. Tryb awaryjny nie działa z powodu... wirusów (przynajmniej tak jest napisane). Udało mi się usunąć proces ciagu.exe za pomocą SpyHuntera, jednak pojawił się jeszcze jeden problem, chciałem uruchomić World of Tanks jednak wyskoczył bląd : Microsoft Visual C++ Runtime Library Runtime Error! Program : E\WoT\WoTLauncher.exe R6002 - floating point support not loaded i po klinkięci OK aplikacja się zamyka. Zrobiłem jakiś skan programem OTL i czytałem że do takiego tematu dodaje się logi. Proszę o pomoc w pozbyciu się tego wirusa.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wymagane sa logi z FRST!
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Odinstaluj:
    Screencast-O-Matic (HKU\S-1-5-21-606747145-1645522239-839522115-1004\...\Screencast-O-Matic) (Version: - Screencast-O-Matic) <==== ATTENTION!
    YTD Video Downloader 4.8.2 (HKLM\...\{1a413f37-ed88-4fec-9666-5c48dc4b7bb7}) (Version: 4.8.2 - GreenTree Applications SRL) <==== ATTENTION
    SpyHunter

Obok frst.exe utworz plik fixlist.txt z zawartoscia:
    HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot => "AlternateShell"=""
    (Enigma Software Group USA, LLC.) C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\SH4Service.exe
    AlternateShell:
    FF NewTab: chrome://quick_start/content/index.html
    R2 SpyHunter 4 Service; C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\SH4Service.exe [770944 2014-12-16] (Enigma Software Group USA, LLC.)
    S3 esgiguard; C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [15920 2014-12-16] (Enigma Software Group USA, LLC.)
    R3 amsint32; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\knkhog.sys [X]
    S3 EagleXNt; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys [X]
    2014-12-16 21:56 - 2014-12-16 21:56 - 00000000 ____D () C:\sh4ldr
    2014-12-16 21:56 - 2014-12-16 21:56 - 00000000 ____D () C:\Documents and Settings\Wioletta\Dane aplikacji\Enigma Software Group
    EmptyTemp:

W FRST wybierz Fix. Usun katalog C:\FRST.

Blad R6002 nie ma zwiazku z infekcja, zainstaluj:
    Microsoft visual c++ 2005 redistributable
    Microsoft visual c++ 2008 redistributable x86
    Microsoft visual c++ 2010 redistributable x86
  • Poziom 6  
    Próbuje odinstalować program ale wyskakuje błądProśba - Wirus - ciagu.exe, brak możliwości otworzenia stron antywirusowych.
    Dzieje się tak z Screen cat omatic.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Pomin i wykonaj reszte.
  • Poziom 6  
    Wykonałem, pominąłem odinstalowywanie YTDownloadera i screen cast o matic.
    Strony z antywirusami dalej nie działają, a tak w ogóle to jakie wirusy miał mi ten FRST usunąć?

Po operacji udało mi się odinstalować screen-cast-omatic jednak przy YTDownloader ciągle ten sam błąd.
  • Poziom 6  

Znowu ten sam problem zaczynam ściągać plik ale prędkość w pewnym momencie spada do 0, spróbuje ściągnąć ten plik torrentem.

Dodano po 11 [minuty]:

Pobierając torrentem zacieło się na 99,9% zaczynam ściągać telefonem.

Dodano po 41 [minuty]:

Zainstalowałem te trzy wersje microsoft visual c++ w takiej kolejności jak napisałeś jednak problem nadal występuje. póki co mam proble z przeskanowaniem kompa za pomocą drweb ponieważ się przegrzewa(pracuje aby to naprawić).

Dodano po 34 [minuty]:

Ok udało mi się. Strony z antywirusami działają. Jednak pozostał problem z :
    Microsoft Visual C++ Runtime Library Runtime Error! Program : E\WoT\WoTLauncher.exe R6002 - floating point support not loaded
    Proszę o pomoc.
  • Spec od komputerów
    Wpisz w google: WoTLauncher.exe R6002 to popularny blad, szukaj rozwiaznia na forum WoT (wyniki z google).
  • Poziom 6  
    Szukam, Szukam robie ale nic nie działa. Komputer przeskanowałem najnowszym Kasperskym internet security i wyczyściło go. Tryb awaryjny też dalej nie działa wyczytałem że to może być jakiś wirus salary czy coś takiego. Zamieszczam logi z FRST. Proszę o diagnozę.
  • Poziom 6  
    Zacząłem skanować ale widziałem że trwa to bardzo długo to kompa zostawiłem żeby się automatycznie wyłączył. Wiec nie wiem czy po zakończeniu skanowania trzeba coś kliknąć aby np usunąć zainfekowane pliki czy coś. Zaczynam skanować raz drugi.

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Już skończone czy jeszcze raz(jest to drugi skan)
  • Spec od komputerów
    Wyglada ok. Teraz sprawdz jeszcze Cureit.
  • Poziom 6  
    Cureit nic nie wykrył jednak runtime error r6002 dalej występuje. jeszcze raz zamieszcze logi przed 13
  • Poziom 6  
    Przeintalować wota. Łatwo powiedzieć. Jeżeli ten sam błąd wyskakuje w innych programach np picassa viever czy coś Takiego to czy moge sprawdzić tą metode na tym programie?

Dodano po 10 [minuty]:

Oto logi po wyczyszczeniu salitykillerem i drweb cureit
  • Poziom 6  
    Dobra ok. Launcher od wota już działa błąd nie wyskakuje.

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Próbowałem włączyć tryb awaryjny czy już wszystko w porządku jednak dalej nie działa i nie wiem czy to skutek stały tego wirusa lub jest to możliwe do naprawienia.
  • Spec od komputerów
    Nowy Fixlist.txt dla FRST:
    S3 45874C349FF2FA84; c:\documents and settings\wioletta\ustawienia lokalne\temp\2F1E2981110.sys [302936 2014-12-20] ()
    S3 amsint32; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\knkhog.sys [X]
    S1 arcawfp; system32\drivers\arcawfp.sys [X]
    U4 klkbdflt2; system32\DRIVERS\klkbdflt2.sys [X]
    2014-12-20 22:28 - 2014-12-20 22:40 - 00000000 ____D () C:\AdwCleaner

Po wykonaniu sprawdz czy cos sie zmienilo z trybem awaryjnym.

Jezeli nie to wykonaj: http://www.fixitpc.pl/topic/4-uszkodzony-tryb-awaryjny-bsod-0x0000007b/ wczesniej utworz punkt przywracania systemu.
  • Poziom 6  
    Dziękuje Tryb awaryjny działa. Jednak (od razu przepraszam że mam tyle nowych problemów)
    nie da się odinstalowywać wielu o ile nie wszystkich programów. Zdjęcie błędu.
  • Spec od komputerów
    To zapewne wina infekcji i uszkodzonych plikow.

Zainstaluj programy ponownie bez odinstalowywania.
  • Poziom 6  
    Dziękuje za odpowiedź. To oznacza iż temat można zamknąć? Nie znam się na forach za bardzo. Proszę o odpowiedź.