Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chopper 50 uszkodzona cewka - Brak iskry

Woyner 20 Dec 2014 13:22 963 3
 • #1
  Woyner
  Level 2  
  Witam, mam problem otóż ostatnio jeździłem sobie moim chopperkiem wszystko było w porządku zostawiłem go w tą niedzielę w garażu po czym we wtorek chciałem się przejechać ale nie odpalał, okazało się, że nie ma iskry zostawiłem go w piątek zacząłem sprawdzać wszystko (pożyczyłem 3 moduły i 2 cewki) zmieniałem ale nie chodziło w końcu jakimś cudem iskra wróciła na module pożyczonym. Dziś odpaliłem go chodził wszystko super, ale chciałem oddać cewki i moduły, wyjąłem moduł i założyłem oryginalny szybko sprawdziłem czy odpala ale nic, cisza wykręciłem świecę, wykręciłem fajkę i sprawdzałem czy iskra jest ale brak, założyłem z powrotem moduł pożyczony (który przed chwilą działał i iskra była) ale patrze iskry znów brak... Moduł jest "sportowy" i ma diodę która mignie wtedy gdy powinna być iskra ale nie świeci się wcale... już nie ogarniam o co w nim chodzi.
  (wypiąłem czarno biały kabelek od modułu które niby się lubią psuć a kabelek jest od gaszenia ale różnicy nie ma... ominąłem również stacyjkę bo myślałem, że w niej jest problem ale również nie działa...)
  Proszę o pomoc. (Prąd ogólnie daje bo przy odpalaniu światła się włączają a akumulatora nie mam)
 • #2
  sumara17
  Level 15  
  Czy jest wyłącznik przy stopce? Jeżeli tak, zacznij od niego.
 • #3
  Woyner
  Level 2  
  Niestety takich bajerów już nie ma ;D
 • #4
  jack63
  Level 43  
  Woyner wrote:
  Proszę o pomoc. (Prąd ogólnie daje bo przy odpalaniu światła się włączają a akumulatora nie mam)

  No to musisz iśc do wróżki... lub zrobić pomiary.
  Zacznij od wstawienia schematu. Bez niego trudno będzie cię pokierować, bo nie masz bladego pojęcia o układach zapłonowych.