Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz BS1285 - Zbierający się na odkurzaczu i rurze kurz...

20 Gru 2014 13:39 1587 3
 • Poziom 36  
  Kupiłem odkurzacz: BS1285. Nowy, prosto ze sklepu.

  Podczas odkurzania w zaskakujący sposób zbiera się na nim kurz (odkurzam mieszkanie). Pierwszy raz takie coś widzę. To normalne?

  Odkurzacz BS1285 - Zbierający się na odkurzaczu i rurze kurz...
 • Poziom 43  
  Widać, że jego obudowa bardzo się elektryzuje z jakiegoś powodu. Być może wynika to z konstrukcji odkurzacza.
 • Poziom 36  
  Kopie nieźle, fakt. Tylko dlaczego się tak elektryzuje i czy jest to normalne?
 • Poziom 36  
  Konstrukcja tego odkurzacza jest dziwna. Niby wlot rury zbierającej skierowany jest w kierunku zbiornika wody (ku dołowi pod kątem 45 stopmi). Ale najwyraźniej (kiedy odkurzamy powierzchnię zawierającą dużo pyłu) nie cały pył ląduje w wodzie a jego część wydostaje się przez kominek na górze odkurzacza. Swoją drogą ten kominek ma taki kształt, jakby umożliwiał włożenie weń walca z np. namoczonej gąbki (która zatrzymałaby wydostający się pył). Wewntualnie przykrycie odkurzacza nawilżoną szmatą mogłoby rozwiązać problem. Muszę sprawdzić przy pierwszel lepszej okazji.

  Dożo lepszy wynik (pochłanianie kurzu w wodzie dałoby zanurzenie wlotu rury zbierającej pod wodą wówczas powietrze musiałoby być wyciągane spod wody (kurz na pewno by nie wyszedł), pewnie bulgotałoby to niemiłosiernie ale skuteczność byłaby 100%.

  Dla mnie to dziwne rozwiązanie. Kurz / pył zaciągany jest do odkurzacza napełnionego wodą, gdzie część tego kurzu wydostaje się i tak przez górny kominek...