Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica pc5580b425 wypadł kondensator.

20 Gru 2014 15:05 1179 8
 • Poziom 22  
  Witam wszystkich. Pralka Amica pc5580b425. Spod pralki wypadł kondensator foliowy. Po zakończeniu prania, nie chce otworzyć drzwiczek, i wywala błąd E33.
  Gdybym miał pralkę na miejscu, wiedziałbym skąd wypadł. Jest spalony i nie widać jakich był wartości. Czy ktoś mógłby powiedzieć gdzie taki kondensator mógłby być w tym modelu?
 • Pomocny post
  Poziom 1  
 • Poziom 22  
  Już wszystko wiem. Właśnie przyjechałem od pralki. Faktycznie, te resztki wyleciały z filtra MIFLEX, którego nigdy nie wymieniałem. Co do błędu też się zgadza, bo grzałka ma upływność.
  Dziękuję serdecznie za odpowiedź, i życzę wszystkim wesołych świąt. :D
 • Poziom 22  
  Wracam na forum z powrotem. Po wymianie grzałki, i filtra miflex, błąd E33 pojawił się w drugim praniu. Według kodów błędów to coś z temperaturą, więc podejrzewam czujnik ntc. Czy może ktoś to potwierdzić?
 • Pomocny post
  Moderator
  Skoro skąpo podajesz wiadomości co zostało wykonane, a co nie np. stara czujka została (była sprawdzana) czy jest nowa (błąd kasowany), i czy woda osiąga jakąś temperaturę itd... Zatem przeanalizuj wszystkie możliwości z tabeli poniżej :D
  Amica pc5580b425 wypadł kondensator.
 • Poziom 22  
  A więc tak.

  Grzałka i filtr wymieniony, jak wyżej napisałem. Czujnik przy grzałce pozostał stary, nie sprawdzany. Po wymianie filtra i grzałki, sprawdziłem pralkę ustawiając ją chyba na 35min. przy 40 stopniach. Całe pranie przeszło ok do końca, łącznie z otwarciem drzwiczek. Problem zaczyna się po ustawieniu na innych programach, z temperaturą 60 st. Wtedy też, nie pobiera płynu do płukania, i na koniec nie otwiera drzwiczek i wywala błąd E33. Pralka chyba grzeje, przynajmniej tak mi powiedziano "chyba".
  Nie byłem w stanie monitorować jej na bieżąco, ponieważ pralka jest 20km. ode mnie, u rodziny. Dziś dowiedziałem się przez telefon co i jak.
  Czy wiesz może jaką wartość ma czujnik NTC pralkach AMICA PCxxxx?
  Posiadam nowy z oporem 6 kilo omów, więc mógłbym na nim sprawdzić.
 • Pomocny post
  Moderator AGD
  inspector_electro napisał:
  Posiadam nowy z oporem 6 kilo omów

  I taki ma być.
 • Poziom 22  
  Dziękuję za odpowiedzi. We wtorek lub środę, pojadę do tej pralki i wymienię czujnik. Poinformuję na forum o wyniku.

  Pozdrawiam :D
 • Poziom 22  
  Witam ponownie.

  Wymieniłem czujnik NTC na ten który miałem. Ku mojemu zdziwieniu, pralka pracuje bez problemowo na wszystkich temperaturach. Co ciekawsze, bierze płyn. Testowana cały dzień i jest ok. Sprawdziłem stary czujnik, i różnica jest tylko 500 omów.
  Dziękuję adminowi i moderatorom za wszelką pomoc, i myślę że już nie będę musiał powracać do tej pralki na forum.

  Pozdrawiam, i życzę wszystkim wszystkiego dobrego. :D