logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie tweetery i zwrotnice do rozbudowy audio w Mazdzie 5?

czah666 20 Gru 2014 16:33 1947 2
REKLAMA
  • #1 14239833
    czah666
    Poziom 10  
    Witajcie, posiadam Mazde 5 z standardowym fabrycznym audio ( 4 głośniki - dwa w drzwiach przód i 2 w bagażniku). Dźwięk jest lekko mówiąc taki sobie więc postanowiłem coś z tym zrobić :

    opcja 1 - dodać w maskownice lusterka tweetery np SINUSTEC ST20s . Kable są fabrycznie podciągnięte a twetery te posiadają jakiś tam kondensator- wiec jeśli się nie mylę obyło by sie bez zwrotnic... powinno grać lepiej a nakład kosztów i pracy minimalny.

    opcja 2 - chciałem dodać wysokotonowca jak wyżej ale zastosować tez zwrotnice.

    pytanie:

    czy lepiej kupić tweetery z dedykowaną zwrotnica ( która jest tylko z wyjściem na tweeter) czy kupić same gwizdki i do tego dokupić dwudrożną zwrotnice żeby odciąć tez stare fabryczne głośniki w drzwiach ?? dodam ze koszt jest podobny
  • REKLAMA
  • #2 14240140
    powalla
    Moderator CarAudio
    Myślisz że wystarczy dołożyć tweeter i po sprawie ? Wiesz że każdy zestaw głośnikowy ma dopasowywaną (liczoną i testowaną) zwrotnicę ?
  • #3 14243158
    czah666
    Poziom 10  
    Czyli nie ma sensu kupować zwrotnicy pod którą będzie można podłączyć też głośnik średnio tonowy , tylko rozbudować istniejący zestaw o głośniki wysoko tonowe z dedykowanymi do nich zwrotnicami ?
REKLAMA