Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proview PK998A model 998AM - audio

09 Maj 2005 19:16 1020 8
  • Poziom 10  
    Witam. Kupilem uzywany monitor Proview PK998A model PK 998AM. Zmiana OSD po wcisnieciu pokretla, bez wciskania jak krece pokretlem to zmienia sie poziom volume, mam przycisk mute dziala na ekranie. Wszystko FAJNIE. Ale po lewej stronie obudowy monitora jest dniazdko od speaker (L), po prawej stronie speaker (R) i DC OUT 15V. Od tylu monitora jest gniazdo 220V i MIC OUT mikrofonu zamontowanego w obudowie. Co w takim razie sie zmienia po kreceniu pokretlem (zmiana volume) i po przycisku mute skoro nie widze gniazdka audio input? gdzie ono jest? jakie wtyczki sa na speakery? maly jeack? z instrukcja moze by bylo latwiej ale jej w sieci nie znalazlem. Pozdrawiam
  • Spec od monitorów
    Szczerze - to taki mało przydatny "ficzer". Na wyjściu masz 15V, jacki są typu przelotka prawa-lewa strona. Wyjście mikrofonu jest OK.
  • Poziom 10  
    Connor MacLeod napisał:
    Szczerze - to taki mało przydatny "ficzer". Na wyjściu masz 15V, jacki są typu przelotka prawa-lewa strona. Wyjście mikrofonu jest OK.

Może i mały. Aby uzyskać sygnał w tych gniazdkach po obu stronach monitora trzeba jakoś go doprowadzić ale jak i gdzie????. A 15V to do zasilania aktywnych glosnikow.
  • Spec od monitorów
    Przecież napisałem że to przelotka. Sygnał podłączasz z lewej strony monitora, a wyjście z prawej - ew. na odwrót. W środku nie ma wogóle wzmacniacza audio.
  • Poziom 10  
    Nie chce mi się w to wierzyć. Kręcąc pokrętłem od OSD to pojawia mi sie napis na ekranie Volume od 0 do 100, po naciśnięciu przycisku mute pojawia się napis na ekranie Volume mute. Wygląda że jest jakaś regulacja? Jeśli by miała być przelotka to po co oznaczać speaker L i P.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Nic tylko rozkręcić i sprawdzić gdzie idą przewody.
    Być może jest tam jakiś wzmacniacz.
    Pozdrawiam.
  • Spec od monitorów
    Napisze jeszcze raz - nie ma tam wzmacniacza. Miałem taki monitor i wiele takich naprawiałem. Czy naprawdę tak trudno przyjąć to do wiadomości? Te dwie regulacje (Mute i Volume) można wyłączyć z poziomu Menu Serwisowego.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Connor MacLeod - pewnie Masz rację - ale jest coś w monitorze co Kolegę irytuje, a jest dociekliwy i Chce wiedzieć (bardzo dobrze).
    Więc aby być pewnym - trzeba rozkręcić. Pozatym po coś to przygotowano - a może coś tam jest.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Rozkrecic ok ale dopiero za miesiac bo ma jeszcze gwarancje, sa zalozone plomby jako gwarancja. Nie zawracal bym nikomu glowy gdybym mogl to od razu zrobic. Nie ma wzmacniacza moze i prawda. To po co przycisk mute i pokretlo volume. Jestem elektronikiem i tez naprawialem monitory, ale jak narazie nie spotkalem sie z wirtualnymi funkcjami. pozdrawiam. Dzieki

Dodano po 25 [minuty]:

oto co widac na ekranie