Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuteczność środka do samoczynnej regeneracji skrzyni biegów

szymian1234 20 Gru 2014 17:35 5211 8
  • #1 20 Gru 2014 17:35
    szymian1234
    Poziom 7  

Witam!
    Czy ktoś z forumowych mechaników używał takiego środka? Chciałbym dowiedzieć się czy jest to skuteczne, ponieważ moja skrzynia biegów (automatyczna, bez tip-tronic) w passacie b5 troszke szarpie na wyższych biegach i nie wiem czy jest sens kupować takie środki za 50zł czy odrazu oddać skrzynie do regeneracji. Nie mam teraz zresztą większych funduszy, więc może warto spróbować wlać coś takiego? Mam na myśli
    XADO EX120 DO AUTOMATYCZNYCH SKRZYŃ BIEGÓW.
    Odrazu zapytam się ile mniej więcej może kosztować regeneracja tak owej skrzyni.
    Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam;-)

1 8
  • #2 20 Gru 2014 17:41
    dabu
    Poziom 31  

Ostatnio szefowi sprzedali wodę, a powiedzieli że to ropa :lol:
    Cuda wianki na kiju powiadają, skrzynie oddaj do kogoś kto się zna na tym.

0
  • #3 20 Gru 2014 17:53
    rv1
    Poziom 10  

Kiedy był wymieniany filtr i olej w skrzyni biegów

0
  • #4 20 Gru 2014 17:59
    szymian1234
    Poziom 7  

Niedawno auto było na warsztacie i powiedzieli, że trzeba było tylko uzupełnić, bo olej wygląda na nowy. Co z filtrem to nie pytałem nawet, bo nie wiedziałem, że tam się stosuje. Na przekór mechanikom z warsztatu wymienić ten olej i filtr na początek?

0
  • Pomocny post
    #5 20 Gru 2014 18:37
    rv1
    Poziom 10  

Mam już 6 samochód z automatem i w pierwszej kolejności wymieniam olej i filtr w automacie, a dopiero póżniej olej w silniku - wolę naprawiać silnik niż skrzynię - chodzi o finanse. Tylko dowiedz się na forach w internecie jaki olej, bo naciągaczy jest sporo - po prostu musisz wiedzieć.

Dodano po 13 [minuty]:

Ja uważam, że trzeba podjechać do ASO, a oni po nr. Vin znajdą odpowiedni dla tego modelu, to na pewno będzie drogi olej około 60 zł za litr ,ale naprawdę warto wlać oryginał, bo to się opłaca, dokupić filtr i można zrobić to samemu - potrzebny kanał.
    Przy wymianie nie stosować zamienników!
    Jest to drogi interes.
    A najlepiej pojechać do mechanika i niech tylko sprawdzi komputerowo co jest - przecież nie trzeba od razu u niego robić.

Dodano po 8 [minuty]:

Ja mam w tej chwili audi i stosuję olej Swag Atf, vw i audi mają te same skrzynie, oczywiście nie chcę nic sugerować, ale można sprawdzić.

-1
  • #6 27 Gru 2014 14:42
    dabu
    Poziom 31  

Auto kupiłeś dopiero? Zdarzało się że jak ktoś nie dbał o olej w skrzyni, a potem wymienił bo już się coś działo, to tylko pogarszał.

0
  • #7 27 Gru 2014 19:10
    zed71
    Poziom 22  

nie ma cudownych środków na regenerację. co z tego że zalejesz jakiś "cudowny środek"? na pewno nie naprawi zużytych trybów i synchronizatorów (no bo jak- naspawa, wymieni?) ;-)
    lepiej daj skrzynie do "normalnej" naprawy- tam mechanicy sprawdzą i wymienią co trzeba - a bedziedz peny roboty. fakt - trochę to kosztuje ale warto ;-)

1
  • #8 27 Gru 2014 23:03
    automix
    Poziom 19  

są środki do oleju w asb ale stosuje się je ( bynajmniej wiem to z mojego doświadczenia ) przy lub po naprawie asb. ten środek "cudowny" niestety nie naprawi Ci skrzyni biegów a zwłaszcza tej 5hp19 kochanej firmy ZF. Co do wymiany oleju.W tych skrzyniach jest OBOWIĄZEK wymiany oleju oraz filtra olejowego asb w interwale dystansu 60 tyś kilometrów, a stwierdzenia "wygląda jak nowy " mechanik niech sobie w buty wsadzi. olej o specyfikacji ATF LT71141. Filtr oleju pod miską ( trochę śrubek do odkręcenia ) ilośc oleju przy wymianie ok 9 litrów ( statycznie ) lub ok 11 ( dynamicznie ).
    Chyba dość wyczerpująca odpowiedź.

aha : szarpanie nie koniecznie musi być czymś groźnym, trzeba zacząć od podpięcia kompa i przejażdżki potem dalsza diagnostyka, ale tak na pierwszy rzut to coś a sterowniku.

1
  • #9 29 Gru 2014 12:14
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Dodatki do oleju dodaje do skrzyni , gdy jest sprawna- powinny przedłużyć jej żywot. Ale najlepiej to przedłuża wymiana oleju zgodnie z zaleceniami, a jeśli jeździmy na krótkich odcinkach, albo w dynamiczny sposób, to radzę cześciej. Ja wymieniałem olej co 30,40 tys - wymiana statyczna, czyli realnie 2/3 oleju i nie było żadnych problemów ze skrzynią.

0