Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Perkins AD 3.152 - sprawdzenie ciśnienia sprężania cylindra

20 Gru 2014 18:46 3768 3
  • Poziom 12  
    Chciałbym dokonać oceny stanu technicznego silnika Perkins AD 3.152 i tu mam problem mam możliwość pomiaru ciśnienia sprężania każdego cylindra ale tylko na zimnym silniku i tu mam problem nie wiem jak odczytać te dane. Mógłby mi ktoś podać wartości ciśnienia jakie powinien min. mieć na zimnym silniku i wytłumaczyć fachowo jak jest z tym olejem i ile go wlać. Czytałem że jeśli ciśnienie jest za małe to wstrzykuje się olej silnikowy w cylinder i jeśli nie uszczelni to głowica do naprawy a jeżeli uszczelni to głowica dobra jest. Jak to jest na prawdę?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jest mniej więcej tak jak napisałeś. Trzeba nalać oleju troszeczkę (15-20ml) tak aby rozpłynął się po ściankach cylindra i spłynął na pierścienie tłokowe a nie wpadł do komory w tłoku. Czekasz jakieś 5 minut i kręcisz rozrusznikiem (odłącz zasilanie żeby silnik nie odpalił), i spisujesz pomiary. Jeżeli poprawa po dolaniu oleju będzie słaba w porównaniu z pomiarami bez oleju to masz problem z zaworami.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Jaka powina być wartość ciśnienia dla silnika padła a jaka dla zdrowego nie wymagającego naprawy na zimnym silniku ?