Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Perkins AD 3.152 - sprawdzenie ciśnienia sprężania cylindra

20 Dec 2014 18:46 6411 3
  • Level 12  
    Chciałbym dokonać oceny stanu technicznego silnika Perkins AD 3.152 i tu mam problem mam możliwość pomiaru ciśnienia sprężania każdego cylindra ale tylko na zimnym silniku i tu mam problem nie wiem jak odczytać te dane. Mógłby mi ktoś podać wartości ciśnienia jakie powinien min. mieć na zimnym silniku i wytłumaczyć fachowo jak jest z tym olejem i ile go wlać. Czytałem że jeśli ciśnienie jest za małe to wstrzykuje się olej silnikowy w cylinder i jeśli nie uszczelni to głowica do naprawy a jeżeli uszczelni to głowica dobra jest. Jak to jest na prawdę?
  • Helpful post
    Level 32  
    Jest mniej więcej tak jak napisałeś. Trzeba nalać oleju troszeczkę (15-20ml) tak aby rozpłynął się po ściankach cylindra i spłynął na pierścienie tłokowe a nie wpadł do komory w tłoku. Czekasz jakieś 5 minut i kręcisz rozrusznikiem (odłącz zasilanie żeby silnik nie odpalił), i spisujesz pomiary. Jeżeli poprawa po dolaniu oleju będzie słaba w porównaniu z pomiarami bez oleju to masz problem z zaworami.
  • Helpful post
    User removed account  
  • Level 12  
    Jaka powina być wartość ciśnienia dla silnika padła a jaka dla zdrowego nie wymagającego naprawy na zimnym silniku ?