Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vaillant vwc 296/3-5 R3 - Ustawienie pieca i calormatica VRC 470

kubas12344 20 Dec 2014 19:00 1158 0
    kubas12344
    Level 10  
    Witam seredecznie. Piszę tego posta licząc na szczegółowe informacje i instrukcje ja poprawnie ustawić w/w sprzęt do posiadanej instalacji. Mieszkam (2-gi sezon) w domu jednorodzinnym bez piwnic z poddaszem użytkowym o łącznej powierzchni użytkowej 100mk. 20cm wełny na skosach + 20cm na podłodze strychu. Dom z postaka MAX 29cm oraz 17cm styropianu na zewnątrz, wentylacja grawitacyjna. Instalacja zrobiona na jednym obiegu grzewczym z podłogówkami(nie wiele: dół - kuchnia, łazienka, wiatrołap, góra - łazienka) na RTL-ach ustawionymi na 32st., c.w.u przepływowa skręcona na kotle do 40st. Reszta to kaloryfery aluminiowe delikatnie przewymiarowane. Pogodówka zainstalowana w holu na piętrze, gdzie nie ma żadnego kaloryfera w pobliżu. Problem polega tym, że temperatury wyświetlane na calormaticu są zaniżone o 1st (umieściłem termometr rtęciowy na calormaticu). Pogodówka pracuje obecnie w trybie brak oraz na temperaturze dziennej bez obniżenia w celu upolowania krzywej krzewczej. W salonie kominek z płaszczem wodnym nie używany na czas poszukiwania krzywej. Moje pytania są następujące:
    1) Czy w pierwszej kolejności skorygować wartość wyświetlanej temperatury o ten 1st. czy nie przejmować się wyświetlaną temperarurą i spoglądać na termomert rtęciowy?
    2) Czy krzywej grzewczej szukać od fabrycznej 1.2 chcąc mieć w domu faktyczne 21st?
    3) Czy przy tych warunkach jakie opisałem, można pokusić się o obniżenie mocy maksymalnej kotła np. do 18KW?
    4) W jakich proporcjach należy "spłaszczać" lub "wybrzuszać" krzywą grzewczą kiedy podczas mrozów było dobrze a teraz jak temperatura na plusie to w domu za zimno.

Jeżeli pominąłem w opisie instalacji jakiejś cennej informacji to proszę to napisać a ja dopiszę to w miarę jak najszybciej.
    Z góry bardzo dziękuję za wszystkie cenne informacje.