Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektryczny osuszacz powietrza - jaki kupić

20 Gru 2014 19:20 6819 5
  • Poziom 7  
    Przymierzam się do zakupu elektrycznego osuszacza powietrza.Chciałbym wydać do 400 zł.Zależy mi na osuszeniu pokoju o pow.ok.20m kw.Myślę, że urządzenie które zda u mnie egzamin powinno pochłaniać w optymalnych warunkach 8-12L/dobę.Takich osuszaczy na rynku jest pełno ale nie chciałbym kupić jakiejś chinszczyzny albo innego badziewia.Podajcie parę firm a może konkretnych modeli które warto są mało awaryjne,skuteczne i nie energochłonne.Z góry dziękuję i czekam na mądre rady ludzi zorientowanych w temacie.
  • Specjalista AGD
    Taki osuszacz musi mieć sprężarkę (kompresor). Dobre firmy to DeLonghi, Zibro. Zwykle wydajność mają od 9 do ponad 20 l / 24h. W tej cenie to trzeba szukać, bo przeważnie ceny są wyższe dla tych firm.
  • Poziom 19  
    W takim budżecie to chyba tylko chińszczyzne znajdziesz. Szukaj osuszacza który ma możliwość regulacji wilgotności którą ma utrzymywać, a nie tylko włącz/wyłącz. Dobrze żeby miał też jak najdłuższą gwarancją na cały osuszacz, a nie tylko na agregat (bo z czymś takim też się już spotkałem). Duży zbiornik też się przydaje, mimo że przeważnie wydajność jest daleka od maksymalnej. Omijaj mikorkonstrukcje, z małym skraplaczem/parownikiem i wentylatorkiem, ich sprawność siłą rzeczy jest mniejsza.
  • Poziom 7  
    Widzę np. na allegro osuszacze firmy Zibro(10L/24h) w cenie ok.420 zł.Kolega MARCIN.SLASK powyżej polecał tę firmę ale kolega SORLER twierdzi, że w tej cenie jest tylko chinszczyzna. Nie wiem jakie wnioski z tego mam wyciągnąć. Pewne jest, że nie kupię nic droższego niż 450zł .Poradźcie coś jeszcze.
  • Specjalista AGD
    Zibro to marka Japońska, ale obecnie prawie jak większość produkowane jest w Chinach. Z ceną też nie ma co szaleć, bo wydać 600-800zł i po 2.5 latach okaże się, że jest nieszczelność układu, albo sprężarka padła... Nieszczelność często da się usunąć za przyzwoitą kasę, ale już wymiana sprężarki to pewnie sporo przewyższy cenę nowego sprzętu.
    Z tych dwóch podanych firm, to jakoś DeLonghi jest pewniejsze. Oczywiście to nie ten sam dział co robi ekspresy, czajniki, tylko osobny dział DeLonghi.

Co do typowych "chińczyków" - to trzeba przemyśleć. Z tych lepszych to można zaliczyć Pro-Klima. Ale i tak warto przed kupnem zapoznać się z długością gwarancji (najczęściej 2 lata), sposób reklamowania (czy np. nie trzeba na własny koszt wysyłać sprzętu).
  • Poziom 7  
    Może jeszcze ktoś dorzuci swoje trzy grosze do tej dyskusji.Ja, ze swej strony,tylko wspomnę, że widzę choćby na Allegro kilka ofert osuszaczy firmy ZIBRO która jest przedstawiana jako firma holenderska.Trochę mi to mąci obraz bo już nie wiem skąd jest ta firma nie mniej czytałem na jej temat parę pozytywnych opinii.A co powiecie na najtansze modele (ok.600 zł) osuszaczy firmy Master bo widziałem takie oferty?