Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się grzeje, być może wina zasilacza

20 Gru 2014 19:37 918 8
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie. Mam problem z nagrzewaniem się komputera. Normalnie karta graficzna podczas intensywnego grania miała 70-80°C a teraz o w ostatnim czasie. Prawie 90! W ogóle komputer się szybko nagrzewa (górna obudowa a najbardziej tam gdzie zasilacz) normalnie bije gorąco od komputera. W ogóle dziwnie pracuje, głośno, itp. Nagrzewanie może być winą zasilacza. Jest to CrossAir 650V więc... ale już mam go rok więc mógł... I dziwne problemy z komputerem np: jak podłącze coś do przedniego USB to wyskakuje że za wysokie napięcie ... Jak dziś odłączałem komputer (żeby sprawdzić jak w środku) to wyleciała iskra przy zasilaczu i telewizor w pokoju się wyłączył xD), myszka i klawiatura świeci non stop nawet po wyłączeniu kompa, czy to może wina ustawień Biosu?
  • Poziom 40  
    Konfiguracja? jaka obudowa, jakie chłodzenie.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    ThePatrolPL napisał:
    Nagrzewanie może być winą zasilacza ? Jest to CrossAir 650V więc.. ale juz mam go rok więc mógł... I dziwne problemy z komp np jak podłącze coś do przedniego usb to wyskakuje że za wysokie napięcie ...

Pomiar napięć na wyjściu zasilacza woltomierzem co wykazuje?

ThePatrolPL napisał:
    Jak dziś odłączałem komp (żeby sprawdzić jak w środku ) to wyleciała iskra przy zasilaczu

Skąd konkretnie?

Wentylatory wszystkie sprawne (włączając ten w zasilaczu)?
    Kurz z radiatorów wygoniony?
  • Poziom 6  
    obudowa lc-power case-pro-925b/bz miditower . Wentylatory wszystkie sprawne . Jeszcze jeden dodatkowy na obubowe na górze i wyciąga ciepłe powietrze. Nie mam możliwości mierzenia woltomierzem :/ Mogła to być wina kurzu ? ale zasilacz... Mam na gwarancji w razie czego ;p
  • Specjalista elektronik
    Może być wina kurzu. A w ogóle temperatura 70 stopni to też jest dużo (ja mam poniżej 50), może komputer ma źle zrobione chłodzenie?

Jeśli wyłączasz komputer tylko tym przyciskiem z przodu, to pozostaje zasilanie standby i często np. USB, lub gniazda PS2 są pod to podłączone.
  • Poziom 6  
    Ostatnio przy grze World Of tanks 2 min w garażu i komp już nie wyrabia głośno pracuje i grzeje no ale jak ! Nawet na najniższych ustawieniach :(
  • Specjalista elektronik
    Sprawdź, jak z kurzem na radiatorach (może trzeba oczyścić z kurzu), jakie obroty mają wentylatory (może trzeba coś wymienić). Mało prawdopodobne jest pogorszenie kontaktu cieplnego między procesorem, a radiatorem, ale to można sprawdzić odczytując temperaturę i jak się zmienia w czasie przy dużym obciążeniu, a potem przy braku obciążenia.