Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Minsk 125 - pompka paliwa.

Qvercik 20 Dec 2014 20:32 3549 6
    Qvercik
    Level 2  
    Witam posiadam motor Mińsk 125 z Białorusi. Motor znalazłem w garażu więc postanowiłem go naprawić. Problem jest taki. Motor odpala, ale dopiero po kliknięciu około 10 razy w pompkę. Odpali chwilę podziała i gaśnie bez pompowanie nie odpali. Nie wiem jaki jest powód tej usterki. Proszę o pomoc.
    Alfred_92
    Level 33  
    Wyczyść i wyreguluj gaźnik.
    bruns
    Level 30  
    Qvercik wrote:
    Motor odpala, ale dopiero po kliknięciu około 10 razy w pompkę. Odpali chwilę podziała i gaśnie bez pompowanie nie odpali.

To nie jest pompka, tylko przycisk do zatapiania pływaka, celem podnoszenia poziomu paliwa w komorze pływakowej. Jest bez znaczenia czy będziesz go naciskał, czy tylko przytrzymasz wciśnięty dłużej.
    Tak jak kolega Alfred napisał, gaźnik do mycia, dysze do czyszczenia i następnie regulacja.
    Robewit
    Level 26  
    Sprawdź też, czy swobodnie dochodzi paliwo do gaźnika. Jak motorek długo nie był używany to zawór (kranik) może być przytkany rdzą. Tak czy inaczej, układ paliwowy do czyszczenia.
    Qvercik
    Level 2  
    Wysyłam zdjęcia gaźnika. Potrzebuję informacje, która śruba jest do czego i co muszę zrobić by go wyregulować.

Minsk 125 - pompka paliwa. Minsk 125 - pompka paliwa. Minsk 125 - pompka paliwa. Minsk 125 - pompka paliwa. Minsk 125 - pompka paliwa. Minsk 125 - pompka paliwa. Minsk 125 - pompka paliwa. Minsk 125 - pompka paliwa. Minsk 125 - pompka paliwa. Minsk 125 - pompka paliwa.
  • Helpful post
    Robewit
    Level 26  
    Jesteś troszkę leniwy, albo nie potrafisz korzystać z dobrodziejstw sieci. Jest przed Świętami, więc potraktuj to jako prezent. Kilka minut i znalazłem wszystko co potrzebne.
    Niech Ci ładnie kopci niebiesko bladym dymkiem.

Do moderatora, mogłem podać linki, ale szkoda żeby takie pliki gdzieś przepadły. Zwłaszcza ta instrukcja w języku polskim.
    jack63
    Level 43  
    Robewit wrote:
    Jesteś troszkę leniwy,

Oraz niestety ani gaźnik ani reszta tego motoru nie ma możliwości podłączenia pulpitu zdalnego. :cry: Tak to ja lub reszta kolegów w ramach prezentu świątecznego wyregulowała by to cudo techniki przez internet na tip top.
    @Robewit Dzięki w imieniu wszystkich potrzebujących a nie umiejących szukać. :D
    A moda można prosić o dołączenie tych plików do bazy schematów, instrukcji.
    O ile ich tam już nie ma???