Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie PS4 do monitora Samsung SyncMaster SA300. Miganie ekranu.

ykaaaens 20 Gru 2014 21:36 4326 38
  • #2 20 Gru 2014 22:22
    metylek
    Poziom 15  

Konwertera bym nie kupował, nie potrzeba wchodzić w koszty. Skoro przez jakiś czas masz sygnał to oznacza że przejściówka jest dobra.
    Proponuję zrobić prosty test, żeby to jeszcze potwierdzić. Podłącz przejściówkę do innego źródła sygnału HDMI (np. DVD) i przetestuj w ten sam sposób. Jeśli sytuacja się powtórzy to oznacza że masz problem z monitorem.

0
  • #3 20 Gru 2014 22:29
    ykaaaens
    Poziom 6  

Z tego co wiem PS4 to inna bajka ;/ domaga sie synchronizacji, a przez roznice sygnalu (analogowy i cyfrowy) nie synchronizuje sie.

0
  • #5 20 Gru 2014 22:40
    ykaaaens
    Poziom 6  

Z telewizorem HDMI działa. Z monitorem tak jakby rozlacza. Gdy zaczyna migac mam na 20 sekund ekran po czym 5s czarny, potem 15-5 10-5 i zaczyna migac tak szybko, ze juz nic nie widac

0
  • #7 20 Gru 2014 22:43
    ykaaaens
    Poziom 6  

zobacze, ale wydaje mi sie, ze nie. Napisze jak ogarne to.

0
  • #8 20 Gru 2014 23:04
    metylek
    Poziom 15  

Co to za monitor który nie ma HDMI ? Zamiast kupować konwerter za dwie paczki dołóż trochę i kup lepszy monitor (z HDMI) :)

A w ogóle to nie lepiej grać na TV który masz i który, jak twierdzisz, chodzi dobrze po HDMI? Ja tak mam u siebie. Do PC mam TV 60". W rozdzielczości 1080p obraz jak marzenie. Gierki typu Sniper Elite V2 czy CoD to sama przyjemność :)
    VGA to strasznie kiepski sygnał (analogowy zresztą). Pomyśl o tym

1
  • #9 20 Gru 2014 23:23
    ykaaaens
    Poziom 6  

Problem jest taki, ze na telewizorze mam ograniczone mozliwosci grania z powodu rodzinki :D A na wieksze koszty nie chce rodzicow naciagac, bo tak 2k na ps4, teraz monitor. Niby place wiekszosc ze swoich, ale oni widza to troche inaczej :)

0
  • #10 20 Gru 2014 23:35
    metylek
    Poziom 15  

Jasne. Zapomniałem że może być ograniczenie kosztowe.
    Ale przeglądałem Spec tego Samsunga. Powinien mieć oprócz VGA jeszcze DVI. Jeśli tak to jesteśmy w domu. DVI to cyfra więc już na dzień dobry masz super sygnał wizyjny (taki jak HDMI).
    Kupujesz zamiast przejściówki HDMI - VGA przejściówkę HDMI - DVI. Łączysz wszystko zwykłym kablem HDMI i cieszysz się super sygnałem 1080p (jeśli to prawda co piszą w Specyfikacji na stronie).

0
  • #11 20 Gru 2014 23:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

metylek napisał:
    przejściówkę HDMI - DVI

To nie lepiej kabel w całości HDMI-DVI, zrobiony fabrycznie - już kupił jedną przejściówkę i nadal jest w lesie.

No i mam nadzieję, że kolega pomyślał o audio, przy takim połączeniu do tego monitora?.

0
  • #12 20 Gru 2014 23:40
    ykaaaens
    Poziom 6  

To jest Samsung SyncMaster S22A300N, a S22A300H ma dvi i vga.

0
  • #13 21 Gru 2014 00:03
    metylek
    Poziom 15  

Lepiej nie lepiej. Kabel DVI - HDMI jest dosyć drogi, a HDMI - HDMI super tani. To raz. Dwa, jeśli kupisz DVI - HDMI to zamykasz się na tylko taką konfigurację bo nie użyjesz go nigdzie indziej niż w takim układzie. Jeśli kupisz zestaw przejsciowka + kabel HDMI to możesz wtedy korzystać z zestawu DVI - HDMI albo HDMI - HDMI (jeśli w przyszłości nabędziesz monitor z wejściem HDMI). A nabędziesz go na pewno wcześniej czy później. Trzeba myśleć przyszłościowo.

Dodano po 7 [minuty]:

ykaaaens napisał:

To zmienia całkowicie postać rzeczy. Ten model rzeczywiście nie ma wejścia cyfrowego. W temacie który założyłeś, podajesz inny model.

Dodano po 12 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:
    No i mam nadzieję, że kolega pomyślał o audio, przy takim połączeniu do tego monitora?.

Ten model nie ma głośników więc audio i tak musi mieć z innego źródła.

0
  • #14 21 Gru 2014 00:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

metylek napisał:
    Lepiej nie lepiej. Kabel DVI - HDMI jest dosyć drogi, a HDMI - HDMI super tani. To raz. Dwa, jeśli kupisz DVI - HDMI to zamykasz się na tylko taką konfigurację bo nie użyjesz go nigdzie indziej niż w takim układzie. Jeśli kupisz zestaw przejsciowka + kabel HDMI to możesz wtedy korzystać z zestawu DVI - HDMI albo HDMI - HDMI (jeśli w przyszłości nabędziesz monitor z wejściem HDMI). A nabędziesz go na pewno wcześniej czy później. Trzeba myśleć przyszłościowo.

Kabel w całości jest bardziej pewny, a sam kabel HDMI, jak piszesz też nie jest drogi - myślenie przyszłościowe nie ma tu nic do tego - kable kupujesz takie, jakie w danej chwili potrzebujesz, a druga sprawa, to jestem ciekaw, ile ci taka przejściówka wytrzyma takiego przekładania kabli.
    Każdy zrobi jak zechce.
    ykaaaens napisał:
    Samsung SyncMaster S22A300N

Zresetuj monitor i konsolę.
    metylek napisał:
    Ten model nie ma głośników więc audio i tak musi mieć zewnętrzne.

A na co ja w tym wpisie uczulam?.

0
  • #15 21 Gru 2014 00:14
    metylek
    Poziom 15  

KOCUREK1970 napisał:
    Kabel w całości jest bardziej pewny, a sam kabel HDMI, jak piszesz też nie jest drogi - myślenie przyszłościowe nie ma tu nic do tego - kable kupujesz takie, jakie w danej chwili potrzebujesz, a druga sprawa, to jestem ciekaw, ile ci taka przejściówka wytrzyma takiego przekładania kabli.

Jakiego przekładania kabli? Podłączasz raz i cieszysz się obrazem. Co chcesz jeszcze robić z kablem?
    Myślenie przyszłościowe to możliwości różnych konfiguracji. A kupowanie kabla za każdym razem to niepotrzebny koszt.

1
  • #16 21 Gru 2014 00:15
    ykaaaens
    Poziom 6  

Cytat:
    ykaaaens napisał:

To zmienia całkowicie postać rzeczy. Ten model rzeczywiście nie ma wejścia cyfrowego. W temacie który założyłeś, podajesz inny model.

Dodano po 12 [minuty]:

Dobry napisałem :) Ale w googlach inny wyszukuje, bo sam sprawdzałem.

Resetowanie nic nie da :(

0
  • #18 21 Gru 2014 00:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

metylek napisał:
    Jakiego przekładania kabli?

metylek napisał:
    Jeśli kupisz zestaw przejsciowka + kabel HDMI to możesz wtedy korzystać z zestawu DVI - HDMI albo HDMI - HDMI

A to nie przekładanie kabli?.
    metylek napisał:
    Podłączasz raz i cieszysz się obrazem.

No to po co Ci przejściówka (koszt z 15/20 zł z samym kablem), jak za taką samą kwotę kupisz kabel gotowy, który nie ma mankamentów pierwotnego rozwiązania.
    metylek napisał:
    Myślenie przyszłościowe to możliwości różnych konfiguracji.

A kto tutaj o tym wspomina.
    metylek napisał:
    A kupowanie kabla za każdym razem to niepotrzebny koszt.

I za każdym razem, chcąc ten sam kabel użyć gdzie indziej, będziesz go przekładał..., czy kupisz następny kabel.

Nie dramatyzuj.
    Wskazałem mój punk widzenia poparty wieloletnim doświadczeniem, Ty widzisz to inaczej - tyle.
    Nie mam ochoty tłuc o to kamieni.
    Autor wybierze, co będzie mu bardziej pasowało.
    Tyle.

Na razie, to niech autor się wypowie, jakie ma postępy z problemem.
    ykaaaens napisał:
    Resetowanie nic nie da

A sprawdziłeś taką opcję, czy z góry ją odrzucasz?.

0
  • #19 21 Gru 2014 00:28
    ykaaaens
    Poziom 6  

Jedno to nazwa, drugie to model chyba. Nieistotne, w kazdym razie DVI nie ma. Tak wiec oplaca sie kupowac ten konwerter, czy lepiej dokupic monitor S22A300H, bo kosztuje jakies 350-400zł?

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem dodać, ze przy jakosci 1080p działalo 5 minut, a przy 720p jakies 12 minut. Ma to jakieś znaczenie?

Dodano po 2 [minuty]:

Cytat:

ykaaaens napisał:
    Resetowanie nic nie da

A sprawdziłeś taką opcję, czy z góry ją odrzucasz?.

Jak zresetować? podchodziłem do tego około 6-8 razy i za kazdym to samo, tylko tak jak pisałem, po dłuzszym czasie tak się działo, gdy jakość była mniejsza.

0
  • #20 21 Gru 2014 00:45
    metylek
    Poziom 15  

KOCUREK1970 napisał:
    A to nie przekładanie kabli?.

Nie. Nie zrozumiałeś idei.
    Masz monitor obecny i korzystasz z kabla HDMI-HDMI + przejściówki. Kupujesz za rok czy dwa monitor HDMI - wywalasz przejściówkę i korzystasz z tego samego kabla.
    Jeśli kupiłeś wcześniej kabel DVI-HDMI to znów musisz kupić następny kabel HDMI-HDMI a stary musisz wywalić. Na tym polega elastyczność i myślenie przyszłościowe.
    Nie widzisz tutaj różnicy w koszcie?

Ale to i tak już nie ma znaczenia bo monitor jest analogowy :(

Dodano po 13 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:
    Nie dramatyzuj.
    Wskazałem mój punk widzenia poparty wieloletnim doświadczeniem, Ty widzisz to inaczej - tyle.

Doceniam wieloletnie doświadczenie. Ja też je mam i dlatego zabieram w temacie głos. Gdyby było inaczej, nie pisałbym tego postu.
    Tak jak wspomniałeś, każdy ma inny punkt widzenia i o to chodzi na forum. Żadnej dramaturgii tutaj nie widzę.

0
  • #21 21 Gru 2014 01:04
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

ykaaaens napisał:
    Jak zresetować? podchodziłem do tego około 6-8 razy i za kazdym to samo

To mi nic nie mówi.
    Co konkretnie z tym resetem zrobiłeś, jak go zrobiłeś?.
    metylek napisał:
    Nie zrozumiałeś idei.

Zrozumiałem doskonale.
    Różnimy się tym, że u jednego szklanka jest w połowie pusta, dla drugiego w połowie pełna.
    metylek napisał:
    Nie widzisz tutaj różnicy w koszcie?

I tak będziesz potrzebował (zawsze) następnego kabla, by coś innego, następnego podłączyć.
    metylek napisał:
    Tak jak wspomniałeś, każdy ma inny punkt widzenia i o to chodzi na forum.

Też tak uważam.
    A kruszyć kopii o to nie zamierzam.
    metylek napisał:
    Ale to i tak już nie ma znaczenia bo monitor jest analogowy

Autor może jeszcze przejściówkę wymienić w sklepie (jakoś nie mam zaufania do takich "zabaweczek"), albo zakupić konwerter z prawdziwego zdarzenia, choć taniej (o dziwo) i pewniej będzie jego pomysł:
    ykaaaens napisał:
    lepiej dokupic monitor S22A300H, bo kosztuje jakies 350-400zł?

I jak sam wspomina, ma porty jakie potrzebuje.
    @ykaaaens
    Upewnij się KILKA razy, że chodzi o dokładnie ten model, na którym Ci zależy (sam wskazujesz na pomyłki googla, a sprzedający też wiadomo, mogą do dokładnych nazw, symboli, oznaczeń nie przywiązywać wielkiej wagi).

0
  • #22 21 Gru 2014 01:10
    metylek
    Poziom 15  

KOCUREK1970 napisał:
    I tak będziesz potrzebował (zawsze) następnego kabla, by coś innego, następnego podłączyć.

Absolutnie nie. Po zmianie monitora na HDMI kabel HDMI-HDMI już masz, więc go użyjesz baz dokupowania czegokolwiek. A w Twoim przypadku trzeba będzie go kupić. Czyli dodatkowy koszt.

0
  • #23 21 Gru 2014 01:17
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

metylek napisał:
    Czyli dodatkowy koszt.

Paczki papierosów, kilku piw - nie przesadzaj.
    Kupisz, zawsze się przyda.

0
  • #24 21 Gru 2014 01:25
    metylek
    Poziom 15  

Właśnie te kilka piw będę mógł wypić wtedy kiedy będziesz kupował kolejny kabel :) I to jest piękne w życiu.

A Twój kabel do czego się miałby przydać? Do sprzętu który nie będzie miał DVI? Zresztą, nawet gdyby miał, to też będę mógł z niego korzystać bo przecież mam przejściówkę. Bez kupowania już czegokolwiek.

0
  • #25 21 Gru 2014 15:54
    ykaaaens
    Poziom 6  

A o jaki reset chodzi, bo nie wiem czy rozumiem? Czy jesli kupie ten konwerter to na 100% zadziała? Czy może macie jakiś inny, polecacie cos?

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Wydaje mi się, ze jednak najlepsza opcja to kupienie konwertera. Który polecacie?
    1)http://allegro.pl/konwerter-cyfrowy-hdmi-do-analog-vga-audiojack-kv2-i4874026961.html
    2)http://www.komputronik.pl/product/192192/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Gembird_Adapter_HDMI_VGA_AUDIO_JACK_3_5mm.html
    3)http://allegro.pl/konwerter-hdmi-1080p-na-vga-1080p-audio-hdmi1-3-i4855151805.html

Chyba, ze jest jeszcze jakaś opcja poza kupieniem nowego konwertera.

0
  • #26 21 Gru 2014 20:44
    metylek
    Poziom 15  

Wg mnie konwerter to najgorsze rozwiązanie. Dasz dwie paczki i będziesz się nim cieszył może rok. Później i tak kupisz nowy monitor, który na pewno będzie miał HDMI więc konwerter rzucisz w kąt bo nie będzie już potrzebny. I dwie paczki razem z nim. A tak, gdybyś te dwie paczki zainwestował teraz na zakup nowego monitora to później byś dołożył tylko dwie następne.

Dogadaj się z rodzicami i weź kredyt u nich (:)) dwie paczki i monitor już masz. I od razu będziesz miał jakość żyleta, zamiast cienkiego D-SUB (VGA).

Nie wspominam tutaj jeszcze o sytuacji, kiedy się okaże, że konwerter też nic nie pomoże (nie rozwiąże obecnego problemu z zanikiem obrazu) bo np. problem będzie leżał po stronie monitora. I co wtedy?

Możesz zrobić jeszcze inaczej. Sprzedaj obecny monitor i już masz kasę na dokładkę na nowy (HDMI).
    Rozwiązań jest wiele. Trzeba tylko trochę pomyśleć. Ale na pewno nie ładowałbym się w konwerter. Rozwiązanie bardzo dziwaczne i bez przyszłości.

0
  • #27 21 Gru 2014 21:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

metylek napisał:
    na pewno nie ładowałbym się w konwerter

I tu kolegę zaskoczę - mam podobne zdanie.
    Port w sprzęcie, to port w sprzęcie, a konwertery, to dziś działa, jutro może, a po jutrze brak sygnału - i znowu wydawanie kasy, by dojść co winne.
    A tak monitor z HDMI, DVI i VGA - jak nie jeden port, to drugi będzie działać.
    A pod VGA też się jeszcze da coś podłączyć (choćby jakiegoś PC, czy starszego laptopa).
    metylek napisał:
    Sprzedaj obecny monitor i już masz kasę na dokładkę na nowy

@ykaaaens
    Zastanów się nad tym.

0
  • #29 21 Gru 2014 21:46
    ykaaaens
    Poziom 6  

Konwerter to koszt 100 zł, a na TV nie działa w ogole, wiec to nie jest wina monitora. Zamawiam konwerter, napisze jak dojdzie i troche pogram z tym urządzeniem :)

0