Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba - Brak ekranu z logiem producenta/brak testu POST podczas uruchamiania

20 Gru 2014 22:06 906 6
  • Poziom 2  
    Witam. Mam w sumie trochę nietypowy problem.

Pewnego dnia zachciało mi się przyspieszyć uruchamianie systemu Windows 7.
    A więc, aby ukrócić to o parę sekund, znalazłem gdzieś( i właśnie nie wiem gdzie) opcje, aby ekran z logiem producenta podczas uruchamiania systemu wyłączyć. Tracę przy tym możliwość dostania się do BIOS'a, gdyż wszelkie wciskanie F12, F1, F2 nie działa. Teraz właśnie na tym polega problem, iż muszę przywrócić komputer to stanu fabrycznego, a do tego potrzebuję się dostać do BIOS'a, żeby włączyć stamtąd płytę z obrazem stanu fabrycznego (użyłem TOSHIBA Recovery Media Creator).

A moje pytanie brzmi : Jak włączyć test POST/ekran z logiem producenta spowrotem?

Mój laptop to Toshiba Satellite C855-12J
    Wersja bios : Insyde Corp. 6.80 / 2013-10-01
  • Poziom 14  
    Wyłącz całkiem laptopa , wciśnij F2 i trzymając go uruchom komputer - powinien wejść do bios.Jeśli to nie pomoże spróbuj tak samo ale z klawiszem 0 na numerycznej klawiaturze.
  • Poziom 2  
    Przetrzymałem F2 - mogłem się dostać jedynie do Diagnostyki pamięci systemu Windows
    A więc, odpada. Z 0 to samo było.
  • Poziom 2  
    Żaden nie działa.
  • Poziom 15  
    Proszę wyjąć dysk twardy i wtedy spróbować wejść do biosu powinno się dać jeżeli nie to pozostaje reset bios i przywrócą się ustawienia fabryczne.
  • Poziom 33  
    W tych komputerach była chyba bateria BIOS'u pod klapką obok pamięci RAM. Sprawdź czy masz do niej dostęp w ten sposób. Jeśli będzie to od razu wykonaj reset BIOS'u poprzez wyjęcie wspomnianej baterii. Odłącz wcześniej zasilanie i baterię.