Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ANDUINO LEONARDO - Jak podłączyć diody bez przewodów.

ballkar 21 Gru 2014 10:54 864 3
  • #1 21 Gru 2014 10:54
    ballkar
    Poziom 4  

Witam, chcę od razu zaznaczyć że macie do czynienia z kompletnie początkującym.
    Zakupiłem kilka dni temu swój pierwszy mikrokontroler, kupiłem coś takiego jak Anduino Leonardo(nie arduino, zdjęcie oraz schemat w załączniku.)

Moje pytanie jest takie; Aktualnie pisząc program np. który gasi i zapala diodę która znajduje się na anduino, muszę połączyć pin od diody przewodem z jakimś innym pinem(znajdującym się na górze, chodzi mi o te piny od 0-13) i w programie dopiero ten pin zaznaczyć jako wyjście. Czy da się tak to zrobić abym nie musiał używać tych przewodów, lecz aby on sam łączył się bezpośrednio do pinu z którym połączona jest dioda ?? Mam nadzieję że jakoś rozumiecie co starałem się przekazać :)

Z góry dzięki za pomoc.

0 3
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 21 Gru 2014 10:59
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

Wyjście D13 steruje diodą połączoną na stałe, jak w każdym Arduino. Pozostałe LED musisz łączyć przewodami.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • Pomocny post
    #3 21 Gru 2014 11:00
    vania
    Poziom 22  

ballkar napisał:
    Witam, chcę od razu zaznaczyć że macie do czynienia z kompletnie początkującym.
    Zakupiłem kilka dni temu swój pierwszy mikrokontroler, kupiłem coś takiego jak Anduino Leonardo(nie arduino, zdjęcie oraz schemat w załączniku.)

Moje pytanie jest takie; Aktualnie pisząc program np. który gasi i zapala diodę która znajduje się na anduino, muszę połączyć pin od diody przewodem z jakimś innym pinem(znajdującym się na górze, chodzi mi o te piny od 0-13) i w programie dopiero ten pin zaznaczyć jako wyjście. Czy da się tak to zrobić abym nie musiał używać tych przewodów, lecz aby on sam łączył się bezpośrednio do pinu z którym połączona jest dioda ?? Mam nadzieję że jakoś rozumiecie co starałem się przekazać :)

Z góry dzięki za pomoc.

Tak to się nie da. Jedna końcówka diody jest połączona przez rezystor do zasilania a druga tylko do złącza U$6. Musisz ją podpiąć do pinu procesora aby móc nią sterować.

0
  • #4 21 Gru 2014 11:08
    ballkar
    Poziom 4  

Ok rozumiem, więc to chyba na tyle. Dzięki za pomoc
    Temat można zamknąć

0