Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo fh16 - volvo fh16 gaśnie podczas jazdy nie odpala

21 Gru 2014 15:21 3639 9
  • Poziom 8  
    Mam problem z Volvo FH16 rok produkcji 96. Problem polega na tym, że gaśnie w różnych odstępach czasu raz na zimnym silniku, czasem podczas dłuższej pracy.
    Na początku tylko gasł, aż od pewnego czasu gaśnie i nie odpala kręci rozrusznik nie podaje paliwa. Zapala tylko wtedy jak odłączy się akumulator na kilka minut, zimne luty poprawione. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o wskazówki.
  • Poziom 2  
    Witaj,miałem taki przypadek tylko do tego dochodziło jeszcze wygaśnięcie deski,Wymienili mi cztery przekazniki tu od góry i podobno był luzny przewód masowy przy ramie,i jak do tej pory jest ok.
  • Poziom 8  
    dzięki za cenne wskazówki
  • Poziom 9  
    Może być przewód masowy uszkodzony lub czujnik położenia wałka rozrządu.
  • Poziom 8  
    gdzie znajdę ten czujnik? Przewód masowy przy skrzynce z akumulatorami czy ten łączący kabinę z ramą?
  • Poziom 8  
    Dzięki za wskazówki. Dzisiaj sprawdziłem masę było dobrze dla pewności odświeżyłem połączenie z ramą. Przeszukałem silnik w poszukiwaniu czujnika położenia wału korbowego ale od strony wentylatora nic nie znalazłem. Link zawierał informacje o czujniku wału, że znajduje się na skrzyni biegów z lewej strony to jest jeden a drugi? Na silniku znalazłem czujniki ale żaden po odłączeniu nie powodował, że auto gaśnie (odpowiedzialne za temperaturę silnika i intercooler). Sprawdzę jutro ten na skrzyni
  • Poziom 9  
    Ten na skrzyni jest od wału korbowego, ja mówię o wałku rozrządu, to przynajmniej było u mnie zepsute.Nie pamiętam dokładnie gdzie on siedzi. Kiedyś jeszcze działo się podobnie tylko że szarpało samochodem jakby gasł i zapalał za chwilę jak poleciał przewód od impulsatora.
  • Poziom 8  
    Okazało się, ze problem był z zasilaniem sterownika. Dziękuje wszystkim za wskazówki.