Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

volvo fh16 - volvo fh16 gaśnie podczas jazdy nie odpala

daniel_03 21 Dec 2014 15:21 4935 9
 • #1
  daniel_03
  Level 9  
  Mam problem z Volvo FH16 rok produkcji 96. Problem polega na tym, że gaśnie w różnych odstępach czasu raz na zimnym silniku, czasem podczas dłuższej pracy.
  Na początku tylko gasł, aż od pewnego czasu gaśnie i nie odpala kręci rozrusznik nie podaje paliwa. Zapala tylko wtedy jak odłączy się akumulator na kilka minut, zimne luty poprawione. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o wskazówki.
 • #2
  konrad20001
  Level 2  
  Witaj,miałem taki przypadek tylko do tego dochodziło jeszcze wygaśnięcie deski,Wymienili mi cztery przekazniki tu od góry i podobno był luzny przewód masowy przy ramie,i jak do tej pory jest ok.
 • #3
  daniel_03
  Level 9  
  dzięki za cenne wskazówki
 • #4
  miron_ol
  Level 9  
  Może być przewód masowy uszkodzony lub czujnik położenia wałka rozrządu.
 • #5
  daniel_03
  Level 9  
  gdzie znajdę ten czujnik? Przewód masowy przy skrzynce z akumulatorami czy ten łączący kabinę z ramą?
 • #7
  daniel_03
  Level 9  
  Dzięki za wskazówki. Dzisiaj sprawdziłem masę było dobrze dla pewności odświeżyłem połączenie z ramą. Przeszukałem silnik w poszukiwaniu czujnika położenia wału korbowego ale od strony wentylatora nic nie znalazłem. Link zawierał informacje o czujniku wału, że znajduje się na skrzyni biegów z lewej strony to jest jeden a drugi? Na silniku znalazłem czujniki ale żaden po odłączeniu nie powodował, że auto gaśnie (odpowiedzialne za temperaturę silnika i intercooler). Sprawdzę jutro ten na skrzyni
 • #8
  miron_ol
  Level 9  
  Ten na skrzyni jest od wału korbowego, ja mówię o wałku rozrządu, to przynajmniej było u mnie zepsute.Nie pamiętam dokładnie gdzie on siedzi. Kiedyś jeszcze działo się podobnie tylko że szarpało samochodem jakby gasł i zapalał za chwilę jak poleciał przewód od impulsatora.
 • #10
  daniel_03
  Level 9  
  Okazało się, ze problem był z zasilaniem sterownika. Dziękuje wszystkim za wskazówki.