Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips MCM772 - Brak dźwieku, tylko buczy

Pafio 21 Gru 2014 16:52 681 6
  • #1 21 Gru 2014 16:52
    Pafio
    Poziom 9  

Witam,
    posiadam miniwieżę Philips Micro System MCM 772. Niezależnie czy podłączę głośniki czy słuchawki słychać tylko buczenie. Nie zależy to równiez od wybranego żródła dźwięku. Dźwięku nie słychac w ogóle. Jedyna zmiana w natężeniu buczenia jest kiedy dotknę obudowy, lub tylnego panelu, wtedy momentami buczenie jest głośniejsze. Nie zauważyłem żadnych widocznych uszkodzeń na płycie, spuchniętych kondensatorów itp. Obstawiałbym spalony TDA8947J.
    Moge zamiescić zdjęcia płyty czy nawet nagranie audio buczenia jezeli to pomoze w diagnozie uszkodzenia.
    Z góry dzieki za pomoc :)

Pafio

0 6
  • #3 21 Gru 2014 17:14
    Pafio
    Poziom 9  

Dzieki za link, z elektrody korzystam w razie nagłej potrzeby i nie znałem zasad forum, dzieki za link :)
    Zapoznaje się właśnie z działem "Wstępne diagnozowanie uszkodzeń wzmacniaczy mocy".
    Moge pomierzyc napiecia ale nie wiem między czym a czym, znasz moze link do jakiegos opisu, a może cos byś podpowiedział?
    Złożyłem w zyciu 2 wzmacniacze pochodzące w 100% z podzespołów wymontowanych ze szrotu, na podstawie znalezionych w necie schematów, i to cała moja wiedza ...

0
  • #5 21 Gru 2014 17:35
    Pafio
    Poziom 9  

Przepraszam jeśli zaniżam poziom forum ale chciałbym się upewnić. Znaleźć schemat wzmacniacza TDA8947J, sprawdzic które piny to wejscia a które masa i po podłączeniu wieży do sieci zmierzyć napięcia?

0
  • #6 21 Gru 2014 18:00
    Mirek Z.
    Moderator

Pafio napisał:
    sprawdzic które piny to wejscia
    Najważniejsze dla pomiarów będą wyjściowe piny, a te inne łącznie z zasilaniem też coś "powiedzą"...

0
  • #7 14 Maj 2015 12:05
    Piasecki Bogusław
    Poziom 22  

Do sprawdzenia napięcie na 1 nóżce U9 / PT2314. Gdy go nie ma, zwierać może CE2 / 100mF16V.

0
  Szukaj w 5mln produktów