Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 607 2.2 benzyna 2001 - padło sterowanie elektr.

adrian9322 21 Dec 2014 17:51 4314 6
    adrian9322
    Level 2  
    Witam.

Mam problem z elektryka w peugeocie 607 2.2 benzyna 158km (2001r)

Problem pojawił się po wymianie akumulatora na nowy a właściwie kilka dni po wymianie.

Pierwsze co mnie zaniepokoiło to wariujące zegary – po uruchomieniu silnika i rozpoczęciu jazdy wskazówki działały a po chwili cały zegar tak jakby gasł i wskazówki opadały mimo ze kontynuowałem jazdę , po kilku minutach znowu odpaliły i po chwili znowu gasły i tak na zmianę.

Jednak ten problem samoczynnie ustał auto odpala na dotyk zegary działają poprawnie , pojawiły się za to inne problemy :

- niedziałający centralny zamek ( nie mogę zamknąć samochodu z pilota , po wciśnięciu guzika migają kierunkowskazy auto się nie zamyka )

- nie mogę wyłączyć świateł mijania poprzez przełącznik przy kierownicy ( światła same gasną po wyłączeniu samochodu i odczekaniu ok. 20-30 sekund ,) po otworzeniu drzwi samochodu światła same się włączają , najpierw zapala się jedna lampa po kilku sekundach druga,

- na desce kontrolka od świateł mijania się świeci nie mogę włączyć świateł drogowych – brak kontrolki na desce , brak świateł

- mogę ustawić tylko jedno lusterko od strony kierowcy

- nie mogę otworzyć szyb za pomocą przycisków sterowania szyb znajdujących się po stronie kierowcy – każda szyba otwiera się ale po wciśnięciu przycisku znajdującego się po stronie szyby

- nie mogę otworzyć bagażnika za pomocą przycisku „607”

Dodam ze auto nie ma problemu z rozruchem odpala bez problemu , inne „akcesoria” sterowane elektrycznie jak roleta, szyberdach , siedzenia działają bez zarzutu jednak coś się podziało z wyżej wymienionymi a przy aucie nie było nic grzebane oprócz wymiany akumulatora.

Spotkał się już ktoś z takimi usterkami ? Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    lato8
    Level 16  
    Tam nie ma przypadkiem dwóch akumulatorów ? Ktory wymieniłeś?
    adrian9322
    Level 2  
    Wymienilem akumulator znajdujący się pod maską.
    tytan58
    Level 20  
    Akumulator w bagażniku do wymiany
    xxxxxxx_pl
    Level 2  
    a widziałeś w 2.2 benzynie akumulator w bagażniku? Gratuluję blacharzom
    adrian9322
    Level 2  
    własnie problem w tym ze nie ma tam akumulatora w bagazniku i nie wiem co moze byc przyczyna tych problemow
    autoel
    Level 25  
    A co mówi diagnoza bsi ?
    Trzeba by od tego rozpocząć, wtyczki nie "zzieleniały"?, wilgoć od butów lubi robić psikusy.