Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Digitech RP10 upgarde firmware -

benio35 21 Gru 2014 19:58 1482 5
  • #1 21 Gru 2014 19:58
    benio35
    Poziom 7  

Witam.
    Ostatnio kupiłem za parę złotych na Allegro multiefekt Digitech RP10 z przeznaczeniem do remontu.
    Na pewno będzie w nim do wymiany parę microswitch`y. Może ktoś z forumowiczów wie czy jest jakiś zamiennik dostępny w Polsce.
    Wygada on tak:
    Digitech RP10 upgarde firmware -
    I jeszcze jedna sprawa poszukuję pliku firmware do RP10 w wersji 2.0 lub 2.4
    Może ktoś ma gdzieś w swoich archiwach? Pomyślałem że warto byłoby wgrać nowszą wersję tego softu :)

Liczę na Wasza pomoc.
    Pozdrawiam

0 5
  • Pomocny post
    #2 22 Gru 2014 09:00
    Marek2006
    Poziom 29  

Są to powszechnie dostępne mikro włączniki typu TACT. Tu możesz poszukać:
    http://www.tme.eu/pl/katalog/mikroprzelaczniki-tact-pcb/af7edd12373e64f9ca2fc8d935774e2e.html
    Zresztą te samo pytanie pojawia się tu co kilka dni - jakaś epidemia :-).
    Mam nadzieję, że umiesz wylutować taki włącznik z dwustronnej płytki - bez jej zniszczenia. Jeśli nie, to daj to komuś kto umie to zrobić.

Marek

0
  • #3 22 Gru 2014 14:02
    benio35
    Poziom 7  

Dziękuję za podpowiedź.
    Jest jednak małe 'ale' nie znam się na tym zupełnie.
    Jak dla mnie większość tych przełączników wygląda tak samo.
    Myślę że będzie to któryś z tych przełączników:
    TACT-24K-F
    TACT-24N-F
    TACT-24R-F
    TACTM-24N
    TACTM-24N-F
    Może ktoś coś jeszcze podpowie ;)
    Mam zaprzyjaźnionego człowieka który biegle posługuje się lutownicą ale zanim się do niego wybiorę wolałbym mieć komplet przełączników ze sobą.

0
  • #4 22 Gru 2014 14:14
    Marek2006
    Poziom 29  

Przełączniki wyglądają tak samo ale różnią się wyraźnie opisem. W opisie każdego podana jest siła przełączania i widać, że są one różne. Jeśli to są przyciski nożne, to możesz wybrać największą siłę przełączania.
    A z kolei literka "M" oznacza montaż powierzchniowy i tu na pierwszy rzut oka widać, że są to inne przełączniki. Spójrz na zdjęcie.
    Dodatkowo, "osoba biegle posługująca się lutownicą" wcale nie oznacza, że potrafi wylutować taki przełącznik z dwustronnej płytki. Upewnij się, że właśnie taką operację potrafi przeprowadzić. Inaczej, płytka zostanie zniszczona bez możliwości naprawy.

Marek

0
  • #5 22 Gru 2014 15:29
    benio35
    Poziom 7  

Jeśli siła przełączania jest tym parametrem o którym piszesz
    to kupię te przełączniki TACT-24R-F (Siła przełączania 2.5N)

A co do 'mojego' elektronika to sobie z tym lutowaniem na pewno poradzi ;)

0
  • Pomocny post
    #6 22 Gru 2014 15:50
    Pi-Vo
    Poziom 37  

Ja wymieniałem kiedyś te przełączniki, ale chyba jakieś 10 lat temu i pamiętam tyle, że wylutowałem jeden (bardzo łatwo, nie wiem nawet czy ta płytka była dwustronna) i poszedłem z nim do sklepu. Dostałem takie same i było dobrze. Kosztowały jakieś grosze, chyba poniżej 1zł. za sztukę. Jeśli chodzi o firmware robiłem upgrade, gdzieś ten plik mam, jak znajdę dam znać, wiem tyle że nie udało mi się znaleźć tej wersji która robiła z RP-10 RP-12. Dodam że nie użyłem pamięci EPROM jak w oryginale ale Flash z jakiejś spalonej płyty głównej. Są zgodne. Tak było łatwiej, bo mój programator (Willem) nie radził sobie z EPROM, a flash'y zostało mi na kilogramy z czasów serwisowania PC. Kiedyś komuś z Forum nawet wysyłałem zaprogramowany układ.
    edit:
    Wygląda na to że mam v.1.9
    Załączam v1.8 i v.1.9
    Jeśli Twój elektronik ma programator to dacie radę, jeśli nie to się umówimy i wyslę zaprogramowaną kostkę po kosztach koperty i znaczka.

0