Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZTE V987, dotyk wariuje, pęknięta szybka

21 Gru 2014 20:37 2016 9
  • Poziom 8  
    Cześć. Brat miał wyżej wymieniony telefon z pękniętą szybką (typowy pajączek), telefon leżał nieużywany. Zainwestowałem w nowy panel dotykowy. Podczas montażu bratu lekko pękła szybka na wierzchu. Pęknięcie trochę się rozprzestrzeniło, jest pojedyncze. Dotyk działał dobrze przez 3 dni, do dzisiaj. Dziś bawiłem się telefonem i nagle zaczął wariować, elementy same się przesuwają, włączają (tak się działo z moim poprzednim telefonem, kiedy deszcz padał i był mokry ekran). Co jakiś czas zaczyna działać dobrze, działa tak jakiś czas i znowu wariuje. Jakieś pomysły? Rozwiązania?
  • Poziom 30  
    Nie wiem jak jest w tym modelu ale jeżeli digitalizer jest klejony zazwyczaj się go nie wymienia tylko kupuje cały LCD.
    Owszem można to zrobić. Trochę z tym roboty ale kupuje się oryginalne (dla mnie jest to nie opłacalne. Za droga sprawa).
    Jeżeli kupiłeś tanią podróbkę to standardowe wady digitalizerów.
    Możesz spróbować go ponownie przemontować ale najprawdopodobniej będzie trzeba go wymienić. Skoro jest stłuczony reklamacji nie wykonasz.
  • Poziom 8  
    Kupiliśmy cały LCD, brat go skleił sam i złożył, działał ładnie 3 dni, dziś bez powodu zaczął wariować. LCD kupiony na allegro, podobno oryginalny do tego modelu.
  • Poziom 30  
    Jak skleił skoro cały LCD?
    Oryginalny LCD jest sklejony wraz z Digitalizerem.
    Ewentualnie odkleił od obudowy jeżeli tak można.

Na Allegro wszystko jest Oryginalne...

Nie widziałem tego modelu w częściach.
  • Poziom 8  
    Aukcja nazywała się "ORYG DIGITIZER LCD ZTE GRAND X V987 + NARZĘDZIA", z tym, że brat musiał kleić taśmą, ja nie odróżniam tych rzeczy, pytam o możliwe rozwiązania, żeby ewentualnie przekazać bratu. Wiem, że w większości telefonów zwykłe pękniecie nie psuje dotyku.

@EDIT:
    Doklejał LCD do obudowy. Nie był tani. Myślicie, że mogłem zostać oszukany i dostać nieoryginalny, czy może to wada tego modelu?

@EDIT:
    Dodam, że podobnie się działo przed wymianą LCDKa, dotyk działa, nagle wariuje, włączają się różne rzeczy, wcisne przycisk wstecz powoli, coś tam poczekam i nagle działa dobrze, również w miejscu pęknięcia.
  • Poziom 30  
    Jeżeli był pęknięty może się tak dziać.
    Jeżeli dostałeś nie oryginalny i w dodatku nadpęknięty. Też może się tak dziać.
    Np mój brat potłukł LCD od xperi neo v. Chwilę działałą, potem trochę wariowała aż padła wgl.
    Ja np. mam potłuczoną ARC S i działa bez zarzutu do dziś.
    Nie oznacza to że problem może leżeć tylko po stronie LCD. Może ktoś inny miał podobny problem.
    Mogę zaproponować Ci jeszcze przywrócenie ustawień fabrycznych.
    Poczekajmy. Może wypowie się ktoś inny.
  • Poziom 8  
    Garść nowych informacji. Zaczyna mi się wydawać, że to nie wina LCD'ka. Dziś postanowiłem sprawdzić, jak dotyk zachowuje się po założeniu folii ochronnej. Założyłem folie, włączyłem wyświetlacz i dotyk nie działał w ogóle. Zdjąłem folię, dotyk nie działał dalej. Wyłączyłem i włączyłem telefon, dotyk działał, założyłem ponownie folię, dotyk nie działał. Zdjąłem folię, wyłączyłem telefon, założyłem na wyłączonym, włączyłem ponownie i dotyk działa. Zastanawiam się, czy może telefon nie interpretuje jakoś tego pęknięcia i może szybka ochronna pomoże? Jak myślicie?
  • Poziom 30  
    Nie ma takiego czegoś jak ochrona z tego co wiem.
    Na początku przywróć go do ustawień fabrycznych.
    potem spójrz jeszcze na taśmę.
    Może na płycie coś nawala lub po prostu jak pisałem trefny LCD, Dotyk.
  • Poziom 8  
    Z folią, z którą był zapakowany, dotyk działa bez zarzutu. Kupię szkło ochronne. Przypuszczam, że poprzez pęknięcie dostawało się ciepło i dotyk na to reagował.
  • Poziom 30  
    Nie zmienia to faktu że dotyk jest dobrej jakości. Tym bardziej przy małym pęknięciu.
    Ja mam pół wyświetlacza w kreska i nic się nie dzieje. Miałem styczność tak że z innymi smartfonami które miały potłuczony LDC. Być może dla tych modeli robią takowe LCD albo masz podróbkę.