Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi TT - montaż radia - Niefabryczne radio a system BOSE?

EdytaMaz 21 Dec 2014 20:56 6144 2
    EdytaMaz
    Level 8  
    Bardzo serdecznie Wszystkich Witam!

Zakupiłam pierwsze w życiu radio do pierwszego samochodu. Jako że z natury jestem samozaparta chcę podłączyć je sama:) Ale do rzeczy...Samochód to Audi TT z 2002r. z fabrycznym nagłośnieniem BOSE. Wymontowałam fabryczne radio Audi Concert II, ponieważ wizualnie przyciski i chowane gałki były powycierane. Postanowiłam na początek kupić nowe, niedrogie radio, miało mieć: USB na froncie, czytnik kart, bez napędu CD, bez krzykliwego "dizajnu", mieć intuicyjną obsługę, miało "ginąć" w kokpicie, mieć czerwone podświetlenie przycisków i czytelny wyświetlacz, zdejmowany panel, jak najmniej wystające pokrętło regulacji głośności, aby domykała się srebrna klapka, pod którą znajduje się radio w TT. Wybór padł na Blaupunkt Tokyo 110 (spełnia wszystkie oczekiwania).Gwarancja door-to-door jest miłym dodatkiem. Zaczęłam buszować w sieci i wyszło, że muszę dokupić dodatkowe akcesoria, jak m.in: zaślepki boczne (niefabryczne radio ma inny wymiar), separator antenowy. Kupiłam więc kompletny zestaw dedykowany do tego modelu Audi (załączam zdjecie) i na tę chwilę posiadam to, co widać na zdjęciu. Podobno powinnam dokupić jeszcze "adapter BOSE", bo nie zagrają tylne głośniki i sub? Chciałabym się upewnić, czy to sie zgadza? Jeżeli tak, jaki konkretnie powinnam kupić? Do kupienia są takie, które "uruchamiają" przód, tył i sub i takie, które tylko tył i sub - tak podają w treści opisów tych adapterów sprzedający. Moje pytanie brzmi: czy faktycznie potrzebuję tego adaptera, czy może da się "obejść" bez niego? Przypuszczam, że potrzebuję adapter o nazwie Phonocar 4/130, jak z tego zdjęcia: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1016060.html? Po wyjęciu fabrycznego radia widać 2 kostki i jeden przewód, antenowy?

Czy Waszym zdaniem zielony ludek w car-audio, jakim jestem ja jest w stanie sama to podłączyć? Chciałabym podłączyć tak, aby: radio można było uruchomić dopiero po uruchomieniu auta, aby nie resetowały się ustawienia korektora dźwięków i aby były zapamiętane ustawione stacje radiowe:)

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedź- :)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    ziomus90210
    Level 35  
    Bez adaptera będą grać tylko przednie głośniki, a i nad tym się zastanawiam patrząc na to "radyjko". Napisz co to za producent i model. Co do zapamiętywania ustawień i włączania radia po stacyjce to nie jestem pewien ale chyba wystarczy odpowiednio połączyć kabelki żółty i czerwony widoczne na kostce z prawej strony. Czerwony to podtrzymanie pamięci(napięcie zawsze) zaś żółty to zasilanie radia (napięcie po przekręceniu stacyjki).
    EdytaMaz
    Level 8  
    Radio, tak jak napisałam to Blaupunkt Tokyo 110. Nowy model, na 2014r. Czy mam kupić dokładnie taki adapter, który widać w zalinkowanym przeze mnie temacie?-:)