Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Formatowanie Pendrive do FAT32 - instrukcja krok po kroku (by działał z TV)

gezzini 22 Dec 2014 08:40 46176 6
  • Dzięki sformatowaniu pendrive do systemu plików FAT32 będzie można wykorzystać urządzenie w telewizorze, radiu samochodowym, mikro wieży, konsoli, smartfonie, tablecie.

Cool? Ranking DIY
    About Author
    gezzini
    Level 11  
    Zapraszam:

YouTube: http://www.youtube.com/user/BogdanLigeza - subskrybuj kanał
    FaceBook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL - polub Nas
    gezzini wrote 68 posts with rating 49, helped 0 times. Live in city Bytom. Been with us since 2010 year.
    djkomprez
    Level 21  
    Oj to chyba musi być mega stary ten telewizor ... wszystkie obecne z powodzeniem obsługują NTFS.
    kokodin
    Level 21  
    Ale nadal niewiele obsługuje linuxowe systemy plików, więc może te pendrajwy warto "przerobić".

Swoją drogą mam pytanie.

Czy obecni użytkownicy są już na tyle mało rozgarnięci, że potrzebują poradnika do tak prostych rzeczy? Większość ludzi, która pamięta plastikowe dyskietki i windowsa 98 powinna wiedzieć jak się formatuje dyski. Dodajmy, że pierwsze generacje pandrajwów, były fabrycznie w systemie fat (16 lub 32 w zależności od rozmiaru) i formatowanie ich na ntfs z kolei często kończyło się zgonem urządzenia. (zwłaszcza jeżeli to był mp3 player z opcją pendrajwa)
    gezzini
    Level 11  
    Ostatnio wziąłem pendrive z filmu, sformatowany standardowo z windowsa 8.1 do systemu plików NTFS, pojechałem do Saturna w Katowicach, na pendrive był 1 film divx zwykły 700 MB, podłączałem do ok 10 TV najnowszych, połowa nie widziała urządzenia, niektóre rzeczywiście odczytywały ntfs, niektóre. Co do systemu exFAT linuxowy, obsługiwały chyba tylko 2...

Zatem twierdzenie, że wszystkie najnowsze... słabe, piszę z doświadczenia, nie z "bo tak mi się wydaje". Polecam sprawdzić samemu. Zaletą formatowania pendrive, dysku zewnętrznego do FAT32 jest to, że gdzie nie podłaczymy, to zadziała, bez problemu. Ograniczenie to brak możliwości zapisu plików powyżej 4GB, jeśli dobrze pamiętam. Stąd trzeba sprawdzić najpierw TV, co maksymalnie obsługuje.

Tak ludzie potrzebują takiego filmu, czasy o których wspominasz, gdzie pendrive był w formacie fat16/32, to czasy lat 2000/2005 i wcześniej, teraz mamy już prawie 2015. Nowe pendrive są w exFAT, przychodzi Pan/Pani do domu, wrzuca na pendrive film i podłącza pod TV i nie działa, no i nie każdy wie co ma zrobić, sprawdzi w instrukcji, że trzeba sformatować do fat32 lub ntfs, ale jak to zrobić?

Wpisuje w google lub w telefonie za pomocą mowy wyszukuje siri/s-voice i wynajduje mu film, ogląda, robi i gotowe.
    djkomprez
    Level 21  
    Podejrzewam że nie jest problemem NTFS a sama partycja jaką tworzy WIN8 ...
    Poza tym ... sam posiadam 2 TV Samsunga stary i nowy (seria C i E) i na żadnym nie mam problemów ...

A co do samego formatowania pendrive'ów to myślę, że każdy sobie z tym poradzi ;)
    CrQ
    Level 12  
    gezzini wrote:
    Co do systemu exFAT linuxowy
    exFAT to twór Microsoftu :) taka alternatywa dla NTFS właśnie dla pendrive`ów itp.
    korki89
    Level 12  
    Najgorsze jest to, że mimo iż telewizory są nowe to format fat32 nadal jest standardem. Najgorsze, że ma on ograniczenie wielkości pliku i z materiałem wideo powyżej 4gb sobie nie poradzi.

Co do filmu fajnie, że mamy takie czasy, że masz wszystko podane na tacy problem>klik, klik> obejrzany filmik> problem rozwiązany.

Dla niektórych takie filmy to jak instrukcja jak zaparzyć kawę rozpuszczalną.

Ja stary nie jestem ale takie podstawy o systemach plików to uczyli nas na zajęciach w podstawówce. A i samemu można było przetestować formatując dyskietki.