Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrome - Przeniesienie profilu Chrome

sakuwbarakushow 22 Gru 2014 12:43 2355 4
 • #1 22 Gru 2014 12:43
  sakuwbarakushow
  Warunkowo odblokowany

  Musiałem zrobić reinstalację windowsa bo się poważnie posypał. I chciałbym skopiować cały folder DEFAULT użytkownika do nowego chrome. Więc robię to normalnie ręcznie. Zamieniam aktualny profil ze świeżej instalacji Chrome.

  I co się dzieje ?
  Chrome zadowolone wyświetla informacje, że jakiś program zmienił pliki i on tych plików nie uwzględni. A ja chce aby uwzględnił. Chcę przenieść rozszerzenia wraz z ich wartościami - mam fajne rozszerzenia zapisujące pewne informacje które chcę tutaj odzyskać.

  Pytanie jak mam to przenieść aby program mi tego uniemożliwiał ? Da się wyłączyć tą kontrolę aby Chrome nie reagował na tak zmienione pliki ustawień i wszystko było idealnie przerzucone ?

  //
  Skopiowałem do aktualnego profilu katalogi Externes (3 katalogi) z rozszerzeniami i nic ... nic no nic to nie daje. Po prostu Chrome nie widzi zainstalowanych rozszerzeń w ten sposób. Więc jak to zrobić ?

  //
  Próba podmiany profilów kończy się na :


  Przeglądarka Chrome wykryła, że niektóre z jej ustawień zostały zmodyfikowane przez inny program, i przywróciła im pierwotne wartości domyślne.

  Da się to obejść ? I jak to obejść ...

  0 4
 • #2 23 Gru 2014 02:49
  drblackpl
  Poziom 7  

  zaloguj się w nowej przeglądarce.

  0
 • #3 23 Gru 2014 08:24
  sakuwbarakushow
  Warunkowo odblokowany

  Nie mam synchronizacji !!! .
  I jestem zalogowany na koncie google, to nie ma nic do rzeczy .... Nie da się skopiować pełnej zawartości profilu bo ciągle pojawia się:

  Przeglądarka Chrome wykryła, że niektóre z jej ustawień zostały zmodyfikowane przez inny program, i przywróciła im pierwotne wartości domyślne.

  0
 • #4 23 Gru 2014 17:23
  damian8m
  Poziom 9  

  Może w rozszerzeniach jest opcja eksportu danych, które później możesz zaimportować z powrotem do chrome? Z tego co pamiętam np session manager miał coś takiego

  0
 • #5 23 Gru 2014 17:55
  sakuwbarakushow
  Warunkowo odblokowany

  Zrobiłem to tak:
  Ręczne skopiowanie katalogów Extern.. coś tam (wiadomo: Rozszerzenia po angielsku) nic nie dało. Ale dopiero wrzucenie rozszerzenia wszystko dało ;)

  Po prostu w sklepie już nie ma tego rozszerzenia i trochę się namęczyłem aby je odzyskać, bardzo dobre rozszerzenie w swojej klasie zwie się: Sexy Undo Close Tabs.
  Ale najważniejsze, że wszystko działa już :)

  0