Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrome - Przeniesienie profilu Chrome

sakuwbarakushow 22 Gru 2014 12:43 2010 4
  • #1 22 Gru 2014 12:43
    sakuwbarakushow
    Warunkowo odblokowany

Musiałem zrobić reinstalację windowsa bo się poważnie posypał. I chciałbym skopiować cały folder DEFAULT użytkownika do nowego chrome. Więc robię to normalnie ręcznie. Zamieniam aktualny profil ze świeżej instalacji Chrome.

I co się dzieje ?
    Chrome zadowolone wyświetla informacje, że jakiś program zmienił pliki i on tych plików nie uwzględni. A ja chce aby uwzględnił. Chcę przenieść rozszerzenia wraz z ich wartościami - mam fajne rozszerzenia zapisujące pewne informacje które chcę tutaj odzyskać.

Pytanie jak mam to przenieść aby program mi tego uniemożliwiał ? Da się wyłączyć tą kontrolę aby Chrome nie reagował na tak zmienione pliki ustawień i wszystko było idealnie przerzucone ?

//
    Skopiowałem do aktualnego profilu katalogi Externes (3 katalogi) z rozszerzeniami i nic ... nic no nic to nie daje. Po prostu Chrome nie widzi zainstalowanych rozszerzeń w ten sposób. Więc jak to zrobić ?

//
    Próba podmiany profilów kończy się na :

Przeglądarka Chrome wykryła, że niektóre z jej ustawień zostały zmodyfikowane przez inny program, i przywróciła im pierwotne wartości domyślne.

Da się to obejść ? I jak to obejść ...

0 4
  • #2 23 Gru 2014 02:49
    drblackpl
    Poziom 7  

zaloguj się w nowej przeglądarce.

0
  • #3 23 Gru 2014 08:24
    sakuwbarakushow
    Warunkowo odblokowany

Nie mam synchronizacji !!! .
    I jestem zalogowany na koncie google, to nie ma nic do rzeczy .... Nie da się skopiować pełnej zawartości profilu bo ciągle pojawia się:

Przeglądarka Chrome wykryła, że niektóre z jej ustawień zostały zmodyfikowane przez inny program, i przywróciła im pierwotne wartości domyślne.

0
  • #4 23 Gru 2014 17:23
    damian8m
    Poziom 9  

Może w rozszerzeniach jest opcja eksportu danych, które później możesz zaimportować z powrotem do chrome? Z tego co pamiętam np session manager miał coś takiego

0
  • #5 23 Gru 2014 17:55
    sakuwbarakushow
    Warunkowo odblokowany

Zrobiłem to tak:
    Ręczne skopiowanie katalogów Extern.. coś tam (wiadomo: Rozszerzenia po angielsku) nic nie dało. Ale dopiero wrzucenie rozszerzenia wszystko dało ;)

Po prostu w sklepie już nie ma tego rozszerzenia i trochę się namęczyłem aby je odzyskać, bardzo dobre rozszerzenie w swojej klasie zwie się: Sexy Undo Close Tabs.
    Ale najważniejsze, że wszystko działa już :)

0