Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kolumny Tonsil. Które wybrać? proszę o opinie.

bez_nazwy 22 Dec 2014 14:47 2676 16
 • #1
  bez_nazwy
  Level 8  
  Witam, jestem zainteresowany zakupem kolumn, z tego co wiem Tonsile są dobrym rozwiązaniem jeśli szukamy czegoś dobrego za stosunkowo małe pieniądze. znalazłem kilka ofert, ale jako amator nie wiem na które kolumny się zdecydować i przede wszystkim czy ceny nie są zbyt wygórowane jeśli chodzi o te kolumny? poniżej linki do ofert, proszę o Wasze opinie. z góry dziękuje za pomoc. pozdrawiam

  http://allegro.pl/altus-110-sprawne-100-tonsil-alton-mildton-i4879870639.html
  http://olx.pl/oferta/kolumny-new-mildton-150-CID99-ID87SAX.html#d676760e6c
  http://olx.pl/oferta/kolumny-tonsil-jedyne-ta...-mildton-unitra-CID99-ID81Zk5.html#d676760e6c
 • #2
  Samson90
  Level 11  
  nie łatwiej byłoby podać metraż pomieszczenia z czym mają grać kolumny i jakie masz fundusze? No i czego oczekujesz?
 • #3
  bez_nazwy
  Level 8  
  metraż pomieszczenia to ok 25m2, pokój 3.5m x 7m. mam 4- kanałowy wzmacniacz Yamaha http://allegro.pl/yamaha-ax-396-rewelacyjny-wzmacniacz-stereo-pilot-i4891444230.html i dwie kolumny firmy B&W, których moc podam za jakąś chwile, bo nie mam ich przed sobą a nie pamiętam. w każdym razie nie są to mocne kolumny, grają ładnie, czysto, ale bas jest słaby. Chce dokupić 2 kolumny ponieważ 1. mam we wzmacniaczu 2 wolne wyjścia, 2. chce poprawić jakość dźwięku i uzyskać bardziej przestrzenny dźwięk, 3. wzmocnić bas, który jest bardzo słaby w kolumnach, które mam.
 • #4
  wariato
  Level 43  
  bez_nazwy wrote:
  mam 4- kanałowy wzmacniacz Yamaha

  To jest wzmacniacz stereo 2 kanałowy.
  bez_nazwy wrote:
  2. chce poprawić jakość dźwięku i uzyskać bardziej przestrzenny dźwięk

  Przy dwóch zestawach kolumn całkowicie różnych to będzie kupa a nie jakość i przestrzenny dźwięk. Rozczarujesz się.
  bez_nazwy wrote:
  3. wzmocnić bas, który jest bardzo słaby w kolumnach, które mam.

  To jaki sens ma kupno starych szafek tonsila? które to tego basu prawie nie mają. Dokup aktywny subwoofer i będzie po problemie. Chyba że masz bardzo słabą akustykę w pomieszczeniu to choćby wstawił kilka subwooferów to będzie klapa.
 • #5
  bez_nazwy
  Level 8  
  Kolumny, które mama to B&W DM 309 http://www.bowers-wilkins.eu/Downloads/Product/Archive/ENG_FP13714_DM309_info_sheet.pdf , gdybym do nich dokupił kolumny B&W DM 303 http://www.top-audio.pl/b_w_kolumny_kolumny_dm_303.html i subwoofer np. http://olx.pl/oferta/subwoofer-aktywny-b-w-as6-CID99-ID7HvR9.html#97e3bc8831 to uda mi się to podłączyć pod ten wzmacniacz, no i czy to będzie dobre rozwiązanie?
 • #6
  wariato
  Level 43  
  Nie będzie to dobre rozwiązanie bo te B&W 303 zostaną zapewne zagłuszone przez te większe. Subwoofer możesz podłączyć przez wejście wysokopoziomowe bo to aktywny sub.
 • #7
  bez_nazwy
  Level 8  
  a to nie jest tak, że te 303 i 309 to te same głośniki, tylko w 303 nie ma głośnika niskotonowego? moc dużych (309) to 120W a małych (303) 100W, czy to aż taka duża różnica? Wklepując w googlach B&W 309 wyskakuje dużo zestawów złożonych właśnie z tych kolumn. dla przykładu http://olx.pl/oferta/kolumny-do-kina-domowego-b-w-dm309-dm303-lcr3-kable-CID99-ID6xdv1.html . jeśli faktycznie będzie różnica w głośności to mam na to jeszcze jeden pomysł, mianowicie pokój mam długi, powiedzmy, że "siedze" nie centralnie na środku salonu, tylko 1/3 długości, więc może dac słabsze bliżej miejsca, w którym siedzę, a te mocniejsze dalej? jeśli to też nie najlepszy pomysł to może zaproponujesz jakieś rozsądne rozwiązanie?
 • #8
  wariato
  Level 43  
  Wygląda na to że ta seria 3xx to był/jest zestaw kina domowego (nie zagłębiałem się w szczegóły), w muzyce się to i tak nie sprawdzi bo nikt nie używa takiego sprzętu do słuchania muzyki. Do TV pod filmy takie rozwiązanie jest jak najbardziej pożądane.
 • #9
  bez_nazwy
  Level 8  
  Więc czego używa się do słuchania muzyki?
 • #10
  wariato
  Level 43  
  Zestawów stereo, kolumn frontowych z KD takie jak ty masz. Te podstawki nie są zupełnie potrzebne bo wprowadzą zamieszanie do sceny muzycznej, która i tak jest w stereo.
 • #11
  bez_nazwy
  Level 8  
  Szczerze mówiąc trochę się zakręciłem. Czyli najlepszym wyjściem będzie kupno kolejnych 309? Jeśli tak, to powstaje problem z dostępnością. już od dłuższego czasu sprawdzam allegro i olx w poszukiwaniu takich i niestety jeszcze na takie nie trafiłem. może w takim razie powinienem poszukać jakiejś alternatywy? np też tej marki i o takiej samej mocy, ale np nowsze? nie jestem audiofilem, sprzętu używam zarówno do muzyki jak i filmów, moje wymagania nie są jakoś specjalnie wygórowane. szkoda mi tylko tych 2 wyjść, których nie wykorzystuje i lekko denerwuje mnie bas, bo w tym momencie bardziej go słychać niż czuć. no i fajnie by było gdyby dźwięk nie docierał do mnie tylko z jednej strony, od przodu, ale tez z tylnej części pomieszczenia. z tego tematu wnioskuje, że żadne zaproponowane rozwiązanie przeze mnie nie jest dobre, więc co byś zrobił na moim miejscu? wymiana sprzętu? nie stac mnie na to ;)
 • #12
  wariato
  Level 43  
  bez_nazwy wrote:
  no i fajnie by było gdyby dźwięk nie docierał do mnie tylko z jednej strony, od przodu, ale tez z tylnej części pomieszczenia

  Chyba nie masz ''receptorów słuchowych" dookoła głowy? :D jak słuchasz muzyki to tylko z jednego kierunku w sensie przodem do kolumn czy zza pleców? Wg mnie mając dźwięk za sobą słychać go gorzej - chyba że ja jestem jakiś dziwny.
  Ja bym na początek spróbował dołożyć aktywny subwoofer i sprawdzić jak się poprawi pod względem niskich tonów. Jeśli nie usłyszysz poprawy to trzeba będzie zastanowić się nad zmianą sprzętu i poprawą akustyki pomieszczenia bo nie ma sensu bezmyślnie wydawać kasę na kolejne grające szafki skoro nie będzie do czego ich wstawiać.
 • #13
  bez_nazwy
  Level 8  
  ok, wiekie dzięki za pomoc. jakiej mocy powinien być subwoofer? nie robię dyskotek w domu, raczej umiarkowanie korzystam z potencjometru głośności. nie chce wydawać tez jakichś zawrotnych sum, powiedzmy 500zł. kupie coś za to? i czy lepiej używkę czy nowy? kolega ma stx, podobno dobra, nie droga i porządna polska marka, i za 500zł można kupić suba. podzielasz tą opinię?
 • #14
  wariato
  Level 43  
  bez_nazwy wrote:
  jakiej mocy powinien być subwoofer?

  Obojętne, moc to żaden wyznacznik. Subwoofer ma robić robotę. Nowego, porządnego suba za taką nie dostaniesz ale z tańszych polecany jest Koda SW1000v2.
  STX fakt marka polska ale subwoofery mają na niskiej jakości przetwornikach - stąd niskie ceny. Już lepiej samemu zbudować sub z głośnikiem z ich oferty tyle że lepszym brzmieniowo i nadającym się do aplikacji w subach.
 • #15
  bez_nazwy
  Level 8  
  widzę masz jak widzę sporą. możesz mi polecić jakiś model, markę, żebym wiedział za czym się rozglądać? No i jakich unikać żeby nie wbić się na minę? przeglądając oferty np na allegro, każdy subwoofer jest najlepszy, na najlepszych podzespołach i brzmi najlepiej, ale wiadomo, że rzeczywistość jest zupełnie inna. jednym słowem nie chce się zauroczyć fajnym opisem i kupić jakiegoś klamota. ;)
 • Helpful post
  #16
  wariato
  Level 43  
  Na alledrogo masz Kode (który podałem) za 540zł. Czytając opinie ludzi którzy go mieli polecili go dalej. Osobiście go nie słuchałem ale skoro przewija się ten model na kilku różnorakich forach to coś w tym chyba musi być?
 • #17
  bez_nazwy
  Level 8  
  Faktycznie jest. i mieści się w przedziale cenowym. Jeszcze raz dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)