Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam: wŁącznik HZ5B-20/3

jo3 22 Gru 2014 16:48 2784 7
  • #1 22 Gru 2014 16:48
    jo3
    Poziom 10  

Szanowni Państwo,

Szukam włącznika/łącznika jak w temacie.

Mam prostownik z trybem rozruchowym, w którym skończył się stary włącznik, a miał oznaczenie: HZ5B-20/3

Szukałem takiego urządzenia na polskich internetach i jeden sklep (nie wiem czy można tu podawać nazwy, ale Eltrex) ma w swojej ofercie taką pozycję.

Niestety, jak się okazało po odebraniu zamówienia przysłany przez nich włącznik ma symbol hz5b-20A/3

I elektryk, który naprawiał prostownik powiedział, że nie, ten nie pasuje. Ma inne włączenia, przejścia, inne styki zwiera na różnych pozycjach i jest za duże ryzyko, że coś się upali.

Czy macie może wiadomość, gdzie można dostać szukany przeze mnie włącznik, o takim symbolu, jak powinien być?

Sklep w którym kupowałem nie posiada, albo nie chce mi go sprzedać. Zamawiać od chińczyków boję się.

Uprzejmie proszę o poradę.

0 7
  • #2 30 Gru 2014 15:16
    spawalnik
    Poziom 17  

Łączniki krzywkowe na zamówienie wykonuje SPAMEL. Poproś swojego elektryka aby narysował program łączeń i określił jaki prąd musi wytrzymać przełącznik. Na tej podstawie Ci zrobią, a może mają coś gotowego tylko ze swoim oznaczeniem.

0
  • #3 03 Sty 2015 10:44
    jo3
    Poziom 10  

Dzięki za (p)odpowiedź, niestety oryginalny przełącznik się rozsypał i jest niemożliwe do odtworzenia, jakie miał przejścia.

0
  • #5 03 Sty 2015 22:18
    wola
    Poziom 26  

jo3 napisał:
    Szanowni Państwo,

Szukam włącznika/łącznika jak w temacie.

Mam prostownik z trybem rozruchowym, w którym skończył się stary włącznik, a miał oznaczenie: HZ5B-20/3

Szukałem takiego urządzenia na polskich internetach i jeden sklep (nie wiem czy można tu podawać nazwy, ale Eltrex) ma w swojej ofercie taką pozycję.

Niestety, jak się okazało po odebraniu zamówienia przysłany przez nich włącznik ma symbol hz5b-20A/3

I elektryk, który naprawiał prostownik powiedział, że nie, ten nie pasuje. Ma inne włączenia, przejścia, inne styki zwiera na różnych pozycjach i jest za duże ryzyko, że coś się upali.

Czy macie może wiadomość, gdzie można dostać szukany przeze mnie włącznik, o takim symbolu, jak powinien być?

Sklep w którym kupowałem nie posiada, albo nie chce mi go sprzedać. Zamawiać od chińczyków boję się.

Uprzejmie proszę o poradę.

Witam. Czy wyłącznik jest 8-pozycyjny ewentualnie 7-pozycyjny (wliczając pozycję "wyłączone")? Podaj jaki to prostownik.

0
  • #6 04 Sty 2015 21:37
    jo3
    Poziom 10  

Tak, włącznik jest 8 pozycyjny:
    Rozruch - 0 off - 1 - 2 - 3 - 4t -5t - 6t

Prostownik jest marki chińczyk. Jutro dowiem się o nazwę z obudowy, bo jej nie pamiętam.

Edit:

Prostownik ma na obudowie napis:
    CD-600 Start

0
  • #7 18 Lut 2018 20:29
    judoxx
    Poziom 11  

Witam
    Tak samo jak i koledze upalił się przełącznik. Ja zamówiłem identyczny u chińczyka, ale osoba co poprzednio odłączyła przełącznik tak opisała że nie wiem o co chodzi.
    Mam prośbę proszę o pomoc w ustaleniu gdzie jaki przewód ma iść. Dla potomnych umieszczam zdjęcie zamówionego przełącznika z rozpiską. Fajnie będzie jak ktoś zrobi zdjęcia jak ma to podłączone.Szukam: wŁącznik HZ5B-20/3

0
  • #8 21 Lut 2018 19:00
    1robert
    Poziom 18  

jak nie znajdziecie to ja dziś rozebralem sobie taki prostownik i opisałem sobie kable wg oznaczeń na wyłącznik. Nie wiem na ten moment jak zrobić schemat ale pomyślę - może coś wydumam.
    gdzie kupiliscie wyłącznik?

jak rozpisać wyjścia trafo skoro z tego co widzę nie są opisane?

narysowałem łopatologicznie wg kolejności odczepów na trafo licząc od środka uzwojenia ( od rdzenia) nie zastanawiając się zbytnio jak ono jest nawinięte.
    Z jednej strony wchodzą dwa czarne kable jeden jest bezpośrednio do kabla zasilającego brąz. a drugi wg rysunku na styk 12 wyłącznika. Styk 2 wyłącznika to kabel niebieski zasilania
    reszta odczepów jak na rys.
    1 odczep to styk 7 wył.
    2 odczep do czasówki i szer do styku 3 wył.
    3 odczep do styku nr 1 wył.
    4 odczep styk nr 5 wył
    5 odczep styk nr 9 wył
    6 odczep (zewn ) styk nr 11

pomiędzy 2 i 6 podłączona jest kontrolka

to tyle
    przepraszam za brak profesjonalizmu..

0