Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie telewizora do sieci przez laptopa.

22 Gru 2014 17:39 1497 3
 • Poziom 10  
  Witam. Posiadam telewizor Samsung Smart TV oraz laptopa który jest podłączony do internetu bezprzewodowego play online za pomocą routera. Jako że nie chcę dokupować adaptera wifi do telewizora, chciałbym go podłączyć kablem internetowym z komputera i za pomocą komputera połączyć się z siecią. Obecnie posiadam system windows 8.1 w poprzednim laptopie (windows 7) udawało mi się w ten sposób łączyć telewizor z internetem, niestety w przypadku 8, telewizor nie chce łączyć się z internetem i pokazuje się komunikat : "Nie można automatycznie ustawić adresu IP. Spróbuj ustawić adres IP ręcznie wybierając opcję Ustawienia protokołu IP lub sprawdź czy serwer DHCP jest włączony w routerze a następnie odłącz i ponownie podłącz router bądź skontaktuj się z dostawcą.
  Aby udostępnić internet próbowałem utworzyć mostek sieciowy (tak jak to robiłem w windows 7) ale niestety po utworzeniu mostka internet play nie działał nawet na laptopie.Obecnie próbowałem połączyć te dwa urządzenia za pomocą opcji "udostępniaj połączenie sieciowe" w opcjach połączenia internetowego play.
  Co mam zrobić żeby móc korzystać z sieci na telewizorze ?
 • Specjalista Sieci, Internet
  Skoro posiadasz router z Play to podłącz do niego po LAN TV. po co te kombinacje z komputerem?
 • Poziom 10  
  To jest router mobilny, nie posiadający wyjść/wejść oprócz USB do jego ładowania.
 • Specjalista Sieci, Internet
  Po co kupiłeś router mobilny skoro wiedziałeś, że będziesz potrzebował LAN do TV?. Routery mobilne nie nadają się do pracy ciągłej 24/7, mają słabe WiFi, brak LAN. Tylko nie pisz , że wziąłeś MiFi z Play za 23x30=720 zł. Bo taka jest u nich cena w abonamencie za E-5373 lub E-5377. Najtańsza opcja to zakup AP Clienta, który połączy się z MiFi po WiFi i do niego podłączysz po LAN ten TV. Koszt najtańszego około 50 zł. Pomysł z udostępnianiem internetu przez laptopa na TV mało praktyczna może służyć chwilowo . Na stałe warto wybrać polecane rozwiązanie.