Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirpool awe 6515p nie wiruje

22 Gru 2014 20:56 1026 17
  • Poziom 7  
    Witam co należy sprawdzić jak pralka działa poprawnie a w momencie wirowania wypompuje wodę i jak ma kręcić bębnem to przygasają kontrolki aż do zgaszenia i tak w kółko zaświecą się znowu i zaś przygasają proszę o waszą pomoc czy wyłącznik otwartych drzwi może być tego przyczyną bo jest zaśniedziały i nie blokuje drzwi (w trakcie prania idzie je otworzyć i nic się nie dzieje)
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Blokada musi zamykać drzwi.Sprawdż blokadę ,programator,wtyczki połączeniowe.
  • Poziom 7  
    wtyczki i przewody są ok sprawdzałem programator wygląda na dobry nic nie jest w nim przypalone wszystkie elementy wyglądają jak nowe a blokada jest zardzewiała i nie blokuje drzwi ale pralka tak działała dosyć długo nie wiem jak sprawdzić tą blokadę
  • Specjalista AGD
    Sam piszesz że jest zardzewiała. Wymień na nową .Pralka nie może pracować dla bezpieczeństwa domowników z nie zabezpieczonymi drzwiami.
  • Poziom 7  
    wymieniłem przez chwilą na blokadę działajaca bo miałem taka z innej pralki i dalej to samo. Blokada trzyma i dalej to samo, nie wiruje
  • Specjalista AGD
    Opieram się na tym co piszesz.Nie napisałeś czy pralka po nabraniu wody kręci bębnem w lewo i prawo.Jeżeli nie to obejrzyj silnik .
  • Poziom 7  
    Pralka działa poprawnie do momentu wirowania zapala się kontrolka wirowania wypompuje wodę i w momencie uruchomienia bębna na wysokich obrotach zaczynają się cuda nawet w czasie tego wypompowania obróci bębnem żeby wypoziomować pranie na wysokie obroty
  • Specjalista AGD
    A wodę wypuszcza do końca.Sprawdz bez prania na płukaniu.
  • Poziom 7  
    Przygotowuje kompletnie pranie do wirowania na wysokich obrotach (wodę wypompuje do końca)
  • Specjalista AGD
    Sprawdz silnik .Długość szczotek i komutator.
  • Poziom 7  
    wymieniłem konektory na silniku bo były nadpalone i teraz zamiast się wyłączać i załączać to miga kontrolka wirowania 1000 obrotów i stoi bez reakcji
  • Specjalista AGD
    Rozumiem że miałeś zwarcie na kostce silnika .
  • Poziom 7  
    może, ale sygnalizuje jakiś błąd nie wiem co to jest (miga kontrolka 1000 obrotów)
  • Specjalista AGD
    Jeszcze raz pytam czy kostka silnika i złączka były nadpalone.
  • Poziom 7  
    tak były nadpalone ale rozebrałem kostkę i przerobiłem na wsuwki samochodowe żeńskie zachowując kolejność pierwszy do pierwszego itd. pralka nie gaśnie tylko zaczyna migać 1000 obrotów
  • Specjalista AGD
    Mam nadzieje że nie pomyliłeś kabelków.Zrób zdjęcie panela sterującego.
  • Poziom 7  
    ale to już nie dzisiaj jutro nie ma sprawy na razie się poddaje jutro znów będę z nią walczyć pozdrawiam i dziękuje za pomoc
  • Poziom 7  
    problem rozwiązany wymieniłem trial Zo103ma odpowiedzialny za pompe wody i jest ok