Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RENAULT ESPACE iii 2.0 16v - Zaśniedziała płytka ECU komputer Renault ESPACE III

l.jola 22 Gru 2014 21:14 3252 7
  • #1 22 Gru 2014 21:14
    l.jola
    Poziom 9  

Witam od jakiegoś czasu borykam się z problemem w samochodzie RENAULT ESPACE III 2.0 16V 140KM 1999r.

Problem polegał na tym, iż raz na jakiś czas zgasiłem samochód i już nie odpalił - jak postał troche to odpalał ( niezależnie czy ciepły czy zimny)

po oględzinach znalazłem tego typu problem - w obudowie ECU komputera dostała się chyba wilgoć i krawędzie pokryła śniedź. Teraz mam pytanie do ludzi co ogarniają tego typu elektronike, co lepiej. Da rade to jakoś sprawną reką podleczyć- uratować ? z tego co widze to płytka ma dwie warstwy. Czy może kupić na internecie cały ECU za 499zł z odblokowanym IMO , a możę kupić taki sam komputer i przelutować któryś układ aby zachować wszystko ?

w załączeniu przesyłam zdjęcia tego
    ECU SIEMENS SIRIUS 32
    S110030204 C
    7700112451
    7700110471

RENAULT ESPACE iii 2.0 16v - Zaśniedziała płytka ECU komputer Renault ESPACE III

• #2 22 Gru 2014 21:16
    damdam

Poziom 32  

Kupić siriusa, przelutować co trzeba, i po bólu. Albo - jeżeli identyczny - zrobić na przyuczenie.

• #3 22 Gru 2014 21:21
    l.jola
    Poziom 9  

A co dokładnie przelutować ? wystarczy tą pamięć Flash am29f200ab ? i to wszystko czy coś jeszcze ? I co dokładnie znaczy pojęcie "zrobić na przyuczenie" ? A może ktoś z obecnych zna się na tym i w ramach usługi płatnej by mi to podleczył ? nie chciałbym bardziej tego uszkodzić. A może ktoś posiada schemat tego SiRIUSA 32 ? to bym miernikiem posprawdzał ścieżki.

PS Swoja drogą to apel do kolegów posiadających tego typu kompa. Jeśli widzicie na obudowie ślady korozji, to za wczasów zabezpieczcie środek bo podejrzewam, że nie jestem jedyny któremy coś takiego się mogło przydażyć.

• Pomocny post
    #4 22 Gru 2014 21:31
    damdam

Poziom 32  

można tak zmodyfikować FLASH, żeby przy pierwszym podłączeniu został sparowany z systemem immobilizera pojazdu.
    wystarczy jednak przelut 29F… i też zagra.
    Z tego już nic nie urzeźbisz, szkoda czasu.
    Napisz skąd jesteś, będzie łatwiej.

• #5 22 Gru 2014 21:32
    l.jola
    Poziom 9  

heh mieszkam od ciebie 3 km :) ORNONTOWICE

wyslałem ci PW

• #6 22 Gru 2014 21:36
    damdam

Poziom 32  

dobre :) jeszcze PW nie dostałem, chyba zbłądziło.

• #7 23 Gru 2014 20:44
    l.jola
    Poziom 9  

Z pomocą Forumowicza DAMDAM ,po przełożeniu pamięci do innego ECU problem rozwiazany. Jeszcze raz dzieki Damian :). Jednak na świecie jeszcze istnieją osoby uczciwe :) pzdr

• #8 23 Gru 2014 23:31
    damdam

Poziom 32  

Niech jeździ :) pozdr.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME