Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

serwery proxy? steganos? skrypty autokonf? no wlaśnie co...

Wojtek 24 lata 09 Maj 2005 22:27 1122 1
  • #1 09 Maj 2005 22:27
    Wojtek 24 lata
    Poziom 25  

Witam grupowiczów!
    Mam kilka pytań związanych z serwerami proxy. Poza Avast!-em, i Zone Alarm, które mi doradzono zainstalować, staram się ukryć adres IP. Po pierwsze mogę to zrobic przy pomocy połączenia z serwerem proxy, a po drugie, przy pomocy programu, zmieniającego sobie adresy serwerów proxy. Oczywiście spowalnia to połączenie z internetem. Dotychczas połączenie moje wyglądało nastepująco: Ja(Neostrada)--->WWW(Internet). Łącząc się z serwerem proxy nastapiło: Ja(Neostrada)--->Serwer Proxy(192.168.1.1 Port 8080)--->WWW(Internet). Na stronie http://banita.pl/konf/proxy.html znajduje się informacja o bezpiecznym korzystaniu z tego serwera proxy. Nie wpuszcza mnie jednak na czaty, a stronki www,, ładują się wolno. Czy są inne z pewnego źródła o zabezpieczeniach takich jak na tym proxy, i trochę szybsze? Dziś zainstalowałem sobie kolejny program. Czy włączając go-Steganos Internet Anonym 6 Pro-w przypadku łączenia się z w/w serwerem proxy, program ten zmienia za każdym razem "swój" losowo wybrany serwer proxy, przez który dociera dopiero do tego 192.168.1.1 ? Innymi słowy, czy połączenie z internetem wygląda następująco: Ja(Neostrada)--->Steganos Internet Anonym 6 Pro(serwery proxy na świecie zmieniane co 1 minutę)--->Serwer Proxy w Polsce(192.168.1.1)--->WWW(Świat) ?? I jeśli mogę zapytać: Serwer proxy (ten 192.168.1.1) dobrze chodzi w GG, a w WP Kontakt nie. W ogóle nie wykrywa serwera. Dlaczego? Co jest lepsze: Wpisywać na "sztywno" numery serwerów proxy, czy "skrypty automatycznej konfiguracji" ?? Dziękuję za wyrozumiałość.
    Dziękuję zainteresowanym tym postem.

0 1
  • #2 10 Maj 2005 16:21
    Darekkk
    Poziom 24  

Adres 192.168.1.1 jest adresem przeźroczystym, tak więc musisz posiada taki serwer w swojej sieci lokalnej, aby móc się z nim połączyć i z niego korzystać.

0