Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja obrotów silnika R2E120-AR77-05

22 Gru 2014 21:54 858 5
 • Poziom 14  
  Posiadam taki silnik R2E120-AR77-05 jak go można wysterować aby zmniejszyć obroty , regulator obrotów wentylatora ma duże opóźnienie i silnik buczy trzeba przekręcić pokrętło aby wjechał na obroty i zmniejszyć dopiero(co jest bez sensu)
  (http://www.vents-group.pl/download/pdf/dokumentacja-sterowniki-rs.pdf),
  przez sterownik np compit r510 sterowanie działa chodzi o to iż mam sterownik który ma bardzo wąska modulacje i muszę czymś "z boku jeszcze zniżyć obroty o polowe.
  http://www.ebmpapst.com/en/products/motors/bcigearmotors/BCI_gearmotors_detail.php?pID=4030
 • Poziom 25  
  Jeśli będziesz za bardzo "obcinał" zasilanie regulatorem, to silnik mocno będzie się grzał i się może spalić. Jeśli dobrze pamiętam, to obniżenie w ten sposób obrotów o 30% to max.
  Jeśli te obroty mają być obniżone na stałe, to może lepiej zdławić mechanicznie przepływ powietrza. Lub zdławić i częściowa regulacja.
 • Poziom 14  
  Chodzi mi o to iz wentylator chodzi plynnie od 25 do 100 procent , natomiast regulator pracuje na wyzszych obrotach , czy np wpinajac zarowke szeregowo osiagne obnizenie obrotow?

  Dodano po 4 [minuty]:

  Nowy sterownik dziala z dmuchawa 40W natomiast moja ma 80W wiec jego 100% to sila nadmuchu jak u mnie na 50% wiec jak on daje 30% to powinno byc powedzmy 15W a jest 30W. Bo ma za duzy wentylator i dziala z pelna moca

  Dodano po 37 [minuty]:

  zdławiłem żarówka energooszczędna 7W, szeregowo ale to za dużo co innego mogę wstawić aby zdławić moc boje się iż żarówka może się spalić i wtedy silnik nie pracuje.

  Dodano po 3 [minuty]:

  czy lepiej wpiąć tą żarówkę równolegle?
 • Poziom 14  
  Panowie pomoże ktoś
 • Poziom 25  
  Z tym zdławieniem, to chodziło mi o mechaniczne ograniczenie przepływu powietrza - zmniejszenie otworu. Silnik pracuje w normalnych parametrach zasilania, a powietrza przepompuje mniej. ..?
 • Poziom 14  
  Tak jak myslalem zarowka sie spalila silnik przestal,dzialac przytkalem otwor o 50 % nic to nie dalo, no nic najwidoczniej niemozliwe jest wysterowanie takiego silnika.