Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WRT54GH - Brak możliwości zalogowania po hard reset

at202 23 Gru 2014 02:50 1599 5
  • #1 23 Gru 2014 02:50
    at202
    Poziom 11  

Witam
    Od kilku godzin walczę usilnie z Linksysem WRT54GH.
    Kupiłem używany na portalu aukcyjnym.
    Router normalnie się włącza. Komputer go wykrywa przydziela IP. Zrobiłem oczywiście hard reset i pojawił się problem.
    Nie mogę się zalogować przez przeglądarkę do panelu 192.168.1.1.
    Oczywiście pod ipconfig takie IP przyznane dla routera.
    Nie mogę się połączyć ani po wifi (po hard resecie oczywiście linksys i brak hasła) ani nie mogę się zalogować po kablu.
    Próbowałem wszystkich kombinacji admin user/pass , puste user i admin pass i linksys itp i nic.
    Próbowałem nawet wgrać soft przez TFTP Linksys utility i nic.
    Robiłem ping router i normalnie odpowiada ale zalogować się nie da.
    Router także normalnie przy podłączeniu do innego routera przekazuje internet po wifi ale nie mogę się zalogować by przykładowo ustawić hasło dla wifi z tego routera...
    Czy ktoś ma może jakiś pomysł ?
    Pzdr i z góry dziękuję.

0 5
  • #3 23 Gru 2014 23:54
    at202
    Poziom 11  

Zadziałała inna metoda.
    30 sek na włączonym trzymanie resetu, wyłączenie zasilacza cały czas trzymanie resetu , ponowne włączenie zasilania cały czas na trzymanym resecie, czyli 3 x 30+ sekund. Po tym świeci tylko LED od zasilania.
    Podłączenie kablem do komputera, wpisanie IP w przeglądarkę i automatyczne wejście routera w tryb serwisowy i wgranie od nowa firmware.
    Co ciekawe z laptopa z Win 7 cały czas nie można się zalogować do routera.
    Z laptopa z Win XP logowanie bezproblemowo.

0
  • #4 28 Sty 2018 14:02
    Marek_elektro
    Poziom 10  

Witam i proszę wybaczyć wznowienie archiwalnego tematu, ale mój przypadek jest identyczny, jak autora.
    Mój LINKSYS by Cisco Model No. WRT54GH
    FCC ID: Q87-WRT54GH
    IC:3839A-WRT54GH
    Niestety, nie mogę znaleźć w sieci jakiegokolwiek firmware do WRT54GH, aby skorzystać z rozwiązania użytkownika at202.
    Czy ktoś ze speców może mi pomóc i podesłać plik firmware, którego żąda Recovering Tool po resecie 30-30-30?Linksys WRT54GH - Brak możliwości zalogowania po hard reset

0
  • #5 14 Lut 2018 19:56
    gowik
    Poziom 2  

Witam !!
    Miałem identyczny problem i identyczny router.Po wieeeeelu próbach zmieniłem przeglądarkę i zalogowałem się bez problemu(wcześniej był to Firefox, a potem Opera)
    Nie wiem czym to jest spowodowane, ale dalej będę tą sprawę drążył.Po zmianie hasła i konfiguracji routera, nadal nie mogę zalogować się spod Firefox'a. Dodam jeszcze, że nie używam "jedynie słusznych systemów, tylko Linuxa.

0
  • #6 14 Lut 2018 20:55
    Marek_elektro
    Poziom 10  

Witam!
    Udało mi się dostać do konfiguracji routera programem RouterPassView oraz przeglądarki Internet Explorer z Win XP; w innej konfiguracji przeglądarki i systemu Windows nie mogłem się zalogować (naprowadził mnie drugi post at202).
    Po wejściu do konfiguracji mogłem zmienić hasło (w zakładce Management panelu Administration) oraz inne potrzebne ustawienia.
    Nie mam obecnie komputera z Linuxem i nie mogę pomóc użytkownikowi gowik, ale moje doświadczenia może komuś się przydadzą?
    Pozostał problem aktualizacji firmware, ale na starym też działa.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo