Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat - Identyfikacja prądnicy

psuja 23 Gru 2014 10:19 1014 3
  • #1 23 Gru 2014 10:19
    psuja
    Poziom 17  

Witam!
    Mam okazję kupić w dobrej cenie agregat firmy Kirsch z usterką polegająca na uszkodzeniu uszczelek gaźnika - co oczywiście nie jest problemem.
    Proszę o pomoc w identyfikacji prądnicy. Podobno jest to asynchroniczna indukcyjna prądnica bez stabilizacji napięcia.
    Czy mogę jej użyć do awaryjnego zasilania domu jednorodzinnego bez obawy o uszkodzenie sprzętu?
    Głownie zależy mi na zasilaniu pieca na groszek, lodówki i światła.
    Planuję wpiąć wszystkie 3 fazy w zasilanie budynku oczywiście w instalację przeznaczoną do agregatu, którą wykona elektryk.

Agregat - Identyfikacja prądnicy Agregat - Identyfikacja prądnicy

0 3
  • #2 23 Gru 2014 10:26
    malinabend 1
    Poziom 21  

Nie bo do elektroniki potrzeba stabilizatora
    Nawet żarówkę potrafi spalić . Jeśli na 3 fazy to trochę cinki jest Polecam wojskowy pab4 z demobilu . Ja miałem pab2 i spawarkę nawet ciągnoł ale na 1 faze Musisz policzyć pobór a moc prądnicy

0
  • #3 23 Gru 2014 10:46
    psuja
    Poziom 17  

Może zastosować go do zasilania części budynku jedną fazą i podłączyć dodatkowo zewnętrzny regulator napięcia?

0
  • #4 23 Gru 2014 10:53
    malinabend 1
    Poziom 21  

Jeśli korzystasz z gniazda 3 faz to moc dzieli się na 3 więc cinki . Jak korzystasz z 1 fazy masz moc max ale trzeba się liczyć z prądem rozruchowym urządzeń więc ostrożnie z tą mocą i poborem Wiem że przerabiają takie agregaty dodając im jakiś tam regulator czemu nie. Ja dałem sobie spokój z agregatami Wyłączenia prądu są rzadkością a jeśli to mam 3 aka i lampy diodowe i mam oświetlenie reszta jakoś przeżyje . Lodówka 12h kocioł trzyma żar 12h woda miejska TV na ako więc idzie przeżyć w razie wu

0
  Szukaj w 5mln produktów