Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saab 9-5 3.0v6 2004r Kluczyk immobilajzer

23 Gru 2014 10:27 6291 10
  • Poziom 6  
    Witam mam problem nie mogę zamknąć ani otworzyć z pilota samochodu, a zaczęło się dziać to gdy siadł mi akumulator .Wymieniłem na nowy i baterię w pilocie też ma nową a i jeszcze gdy wyciagam kluczyk że stacyjki nie gaśnie radio a tak zawsze było . Próbowałem już wszystkiego i nic , nie wiem co dalej z tym zrobić. Czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał. Proszę o pomoc.
  • Poziom 38  
    lex09 napisał:
    Próbowałem już wszystkiego i nic..

Czyli czego próbowałeś?
  • Poziom 6  
    Przyciski na pilocie pp ikea razy w wewnątrz i na zewnątrz auta , bezpieczniki sprawdzalem szukałem w mecie i nic . Elektryk mi powiedział że podobno kluczyk jest uszkodzony czyli immobilajzer jest walniety i trzeba wymienić komplet czyli zamki kklucz stacyjka i td, masakra a to się wiąże z kosztami. Ma ktoś jakiś pomysł.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Odłącz wtyczkę od stacyjki i zobacz czy wtedy się da zamknąć i otworzyć auto.
    Oczywiście jeżeli kluczyk jest dokodowany do auta.
    Myślę prze Twoim problemem jest kostka stacyjki. Auto uważa że kluczyk jest cały czas w stacyjce i przez to nie wyłącza radia ani nie pozwala na jego zamknięcie z pilota.
  • Poziom 6  
    Jak przekrece kluczyk w stacyjcei i nacisnę przycisk na kluczyku od bagażnika to na wyświetlaczu pojawia się napis :
    1REMOTE KEY
    1TRANSPONDER
    Ciekawe o co chodzi

Dodano po 9 [minuty]:

A i jeszcze kiedyś jak było ok to jak się wyciągało kluczyk to było słychać taki specyficzny klik a teraz nic tak jak by było doc nie tak że stacyjką
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Wolisz stukać w klawiaturę czy iść i sprawdzić gdzie jest problem?
  • Poziom 6  
    Sprawdze jak się dostanę do tej wtyczki
  • Poziom 2  
    Czy udało się komuś rozwiązać ten problem? Mam identyczny w Saabince 9-5 z 2009 r. Też wymieniłem baterie w obydwu kluczykach i nic... po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu na on, wciskam (zgodnie z instrukcją) przycisk otwierający klapę bagaznika i mi wyświetla
    2REMOTE KEY
    2TRANSPONDER
    Ale po wyjęciu nadal żaden nie działa... tak samo jak u kolegi wyżej radio się nie wyłącza po wyjęciu kluczyka... czy to problem ze stacyjka? pilotami? Czy coś w komputerze padło?
    Z góry wielkie dzięki jak ktoś coś będzie wiedział w temacie...
  • Poziom 6  
    Witam, problem rozwiązałem sam, a bylo to tak jeden elektryk potem drugi I następny i nic wszyscy że kluczyk padł. Zacząłem sam szukać defekty i znalazłem. Po pierwsze jestvfilm na youtube jak wyjąć zdemontować wkład stacyjki z kluczykiem i problem tkwi w bebenku stacyjki a dokładnie jak się wyjmie stacyjke z kluczykiem to od spodu jest taki mały bolczyk który jak jest wszystko ok to odbija i wszystko działa a jak wyrobi sobie w obudowie mały odcisk w obudowie alu to wtedy się zacina i wszystko się wali czyli nie działa pilot, radio się nie gaśnie i nie można nic otworzyć ani zamknąć z pilota w kluczyku czyli komputer odczytuje że kluczyk jest cały czas w stacyjce i wtedy nic nie można zrobić z powodu tego małego bolczyka który wyrobił odcisk wielkości główki od szkilki w obudowie . Ja wyjąłem stacyjke i od spodu tam gdzie powstał ten odcisk to wziąłem ostrym wąskim małym śrubokrętem wyrownałem żeby nie było zagłębienia w w obudowie gdzie porusza się bolec i po problemie. Po zamontowaniu stacyki na swoje miejsce wszystko wróciło do normy czyli pilot działa, radio gaśnie po wyjęciu kluczyka i można zamykać i otwierac z pilota. Na ten temat nie ma nigdzie żadnego materiału w necie trzeba samemu dojść do tego i ja znalazłem rozwiązanie. Całą naprawa mi zajęła 30minut a w serwisie koszt to parę setek za godzinę a i wszystkie zamki ze stacyjką do wymiany jak ktoś nie wie o co chodzi a to już koszt ponad dwa tysiące. Pozdrawiam wszystkich saabowiczów z tym problemem.
  • Poziom 2  
    Dzięki za info. A masz może jakiś link do tego filmiku na youtube? Bo ja nic takiego nie mogę znaleźć...