Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega328p i LCD HD44780 po I2C

dasej 24 Gru 2014 00:20 1956 4
  • #1 24 Gru 2014 00:20
    dasej
    Poziom 29  

Witam,

Szukam kompletnego działającego kodu do obsługi wyświetlacza 16x2 na HD44780 po I2C na procesor Atmega328p, z tym PCF na tej płytce,

Atmega328p i LCD HD44780 po I2C

krótki przykład wysłania danych ( bez biblioteki wszystko w jednym pliku ). Wyświetlaczem steruję jak chcę ( ale przez szynę 8 bitową ) a z resztą dam sobie radę.

To co udało mi się znaleść w necie ma inne połączenia między PCF8574T a LCD 16x2.
    Nie jestem jeszcze na tyle dobry by samemu to przerobić. Możliwa gratyfikacja.

Uprzedzam pytania.
    Dlaczego tak? Brak pinów w projekcie.
    Dlaczego nie zrobię tego sam? Chroniczny brak czasu, a chciałbym zobaczyć już efekt mojego pomysłu.

Używam AVR Studio 4.18 i AVR Prog MKII.

0 4
  • #3 26 Gru 2014 02:11
    dasej
    Poziom 29  

dasej napisał:
    Witam,

Szukam kompletnego działającego kodu do obsługi wyświetlacza 16x2 na HD44780 po I2C na procesor Atmega328p, z tym PCF na tej płytce,

Pod arduino to mi działa, ale nie daję rady przełożyć tego na GCC by działało w Avr Studio.

Pisz ma mila ile za coś takiego byś chciał.

0
  • #4 26 Gru 2014 02:18
    GSM
    Poziom 25  

To nie dział ze zleceniami :wink:
    Biblioteki Arduino można wykorzystać w GCC.
    Poza tym, obsługa zarówno LCD jak i ekspandera są bardzo proste, przerobienie pierwszej lepszej biblioteki do obsługi LCD tak aby korzystała z I2C nie powinno zająć więcej jak godzinę.

dasej napisał:
    To co udało mi się znaleść w necie ma inne połączenia między PCF8574T a LCD 16x2.

Ale zasada działania jest ta sama, więc modyfikacja tej biblioteki powinna zająć jeszcze mniej czasu, pokaż co znalazłeś oraz schemat przejściówki która posiadasz.

0